Ludvík obhájil vedení pražské ČSSD, na předsedu podpořila Sobotku

09.12.2016 6:00 | Zprávy
autor: mp

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík obhájil post předsedy pražské ČSSD. Rozhodli o tom dnes svým hlasováním delegáti krajské konference strany. Ludvíka volilo 99 ze 160 delegátů. Ludvík se stal předsedou strany v Praze poprvé v prosinci 2014. Delegáti rovněž podpořili nominaci premiéra Bohuslava Sobotky na předsedu strany a na post prvního místopředsedy nominovali ministra vnitra Milana Chovance.

Ludvík obhájil vedení pražské ČSSD, na předsedu podpořila Sobotku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf motolské nemocnice a kandidát na senátora Miloslav Ludvík z ČSSD

Volby do čela celorepublikové ČSSD se uskuteční v březnu příštího roku. „Byl to boj, byli dva kandidáti a nebylo to předem dané. Dvě třetiny hlasů je dobrá volba," řekl Ludvík. Do fungování ČSSD v rámci pražského zastupitelstva z pozice předsedy zasahovat nechce, neboť podle jeho slov pracují sociální demokraté na magistrátu dobře. Zprávu přinesla ČTK.

V roce 2014 byl Ludvík lídrem kandidátky ČSSD pro komunální volby v Praze. V roce 2018 v čele listiny již být nechce. Naopak se prý začátkem příštího roku chystá rezignovat na post zastupitele hlavního města. „Myslím si tedy, že by lídrem měl být někdo, kdo v zastupitelstvu sedí a tu práci tam teď dělá dobře," řekl. Zda se postaví v Praze do čela kandidátky voleb do Sněmovny, podle něj není v tuto chvíli jasné a o jejím složení se bude teprve jednat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tím bojem za svobodu slova?

Co uděláte, aby se lidé znovu nebáli říci svůj názor, což se bohužel za Fialovi vlády dělo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vyskočil k honu na Macinku: To je intrika Koláře. Pavel je v tom nevinně

13:00 Vyskočil k honu na Macinku: To je intrika Koláře. Pavel je v tom nevinně

ANKETA „To není spor mezi prezidentem a ministrem Macinkou, ale hlavně intrika Petra Koláře a gener…