Lyžaři mají smůlu. Havlíček na vládě neuspěl

25.01.2021 18:06 | Zprávy

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček by chtěl, aby se v pátek otevřely lyžařské sjezdovky. Podle jeho slov pro Českou televizi, která následně zaznamenal i server iDnes.cz, by měly být povinné rozestupy a ve frontách a na lanovkách respirátory. Tento nápad se mu však nakonec nepodařilo prosadit.

Lyžaři mají smůlu. Havlíček na vládě neuspěl
Foto: Screen TV Prima
Popisek: Karel Havlíček v pořadu Partie

Havlíček se nechal slyšet, že s Ministerstvem zdravotnictví připravil manuál, podle něhož by se provozovatelé řídili. Podle něj se tímto rozhodně nezhorší epidemická situace, ale naopak se umožní přežít provozovatelům. Asociace horských středisek zatím vyčísluje ztrátu kvůli uzavření až na 1,2 miliardy korun. 

Skiareály totiž mohly v nové zimní sezóně fungovat jen mezi 18. a 26. prosincem

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: vef

Mgr. Marek Výborný byl položen dotaz

Vedení výboru

V čem je rozdíl, jestli někdo prosazuje své názory jako poslanec nebo člen nějakého výboru nebo z pozice místopředsedy nebo předsedy výboru? Mají snad ti, co jsou ve vedení výborů nějakou větší moc? Má jejich rozhodnutí nějakou větší váhu? Nebo proč to tak řešíte a nejen vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letenky za 340 000 Kč pro dva poslance vyneseny ven

13:14 Letenky za 340 000 Kč pro dva poslance vyneseny ven

DENÍK POSLANKYNĚ Letenky pro dva poslance měly stát 340 000 Kč, takže Okamura tuto cestu škrtl, sděl…