Má Miloš Zeman problém? Bakalovi novináři namáčí prezidenta do nové ošklivé věci

01.10.2018 7:21

Když Miloš Zeman v roce 2003 končil svou politickou dráhu, rozhodl se odstěhovat na svou milovanou Vysočinu. V roce 2013 se do politiky vrátil, stal se prezidentem a teď přemýšlí, co bude dělat v roce 2023, až s politikou skončí podruhé. Možná si koupí bungalov ve středních Čechách, prý má vyhlídnutý pozemek. Má to ale háček. Půda patří Ukrajinci, který půjčuje lidem peníze za úroky, které mnohonásobně převyšují úrokovou hladinu klasických bankovních domů.

Má Miloš Zeman problém? Bakalovi novináři namáčí prezidenta do nové ošklivé věci
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman ve středu ukončil třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Na závěrečné tiskové konferenci odpovídal mimo jiné na dotaz novináře z vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly, proč prezident v srpnu navštívil obec Mnichovice, konkrétně část Myšlín. Zeman odvětil, že si tam možná na stáří koupí bungalov, ale že nemá tolik peněz jak Bakala, takže jeho sídlo bude podstatně skromnější.

Fotogalerie: - Mnichov se vrací

Shromáždění Přízrak Mnichova se vrací, které pořád...
Shromáždění Přízrak Mnichova se vrací, které pořád...
Shromáždění Přízrak Mnichova se vrací, které pořád...
Shromáždění Přízrak Mnichova se vrací, které pořád...
Shromáždění Přízrak Mnichova se vrací, které pořád...
Shromáždění Přízrak Mnichova se vrací, které pořád...

Anketa

Cítíte se na ulicích svého města (své obce) bezpečně?

23%
77%
hlasovalo: 4451 lidí

Serveru Aktuálně.cz se podařilo zjistit, že Zeman uvažuje o koupi pozemku od Ukrajince, který obchoduje s chudobou. Podle svědků, kteří Zemanově srpnové návštěvě přihlíželi, prezident vystoupil z auta, nechal si přinést židličku a výhledem na svůj možný budoucí pozemek se kochal desítky minut.   

„Dotyčný pozemek v současnosti patří Ukrajinci Oleksandru Bulyginovi, který ho na konci ledna koupil za šest milionů korun a následně rozdělil na čtyři parcely. Jedna z nich, kde by v budoucnu měl stát bungalov, je podle stránek i informací realitní kanceláře M&M Reality stále na prodej, a to za 3,5 milionu korun,“ napsal server.

Pan Bulygin je prý pyšný na to, že si prezident vybral právě jeho pozemek. Novinářům řekl, že Zemana osobně nezná a že ani neví, jak ho prezidentovi lidé našli. Nechtěl říci ani to, zda Zeman plánuje koupit jeden pozemek, nebo všechny tři najednou. Prezidentovi se prý výhled líbil a časem se má ozvat.

„Spolu se svou manželkou Bulygin vlastní společnost GO Invex Finance. Ta poskytuje půjčky s úročením, které mnohonásobně převyšuje úroky u bankovních úvěrů. Na nevýhodné podmínky půjček této firmy upozornila nezisková organizace Člověk v tísni,“ pokračoval server.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Před touto firmou varuje českou veřejnost nezisková organizace Člověk v tísni. Na trhu podle ní existuje minimálně deset společností, které klientům půjčí peníze za mnohem férovějších podmínek.  Bulygin ale kritiku odmítá. „Je zákon a my ho dodržujeme. Proč se o tom bavíme? Zeman, pozemek, to chápu. Ale co s tím má společného firma? To jsou různé věci,“ divil se.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hidžábnice“ a Zemanem oceněná ředitelka: Diskriminace, souhlasí muslimka s rozsudkem. Ale Stanislav Křeček...

11:36 „Hidžábnice“ a Zemanem oceněná ředitelka: Diskriminace, souhlasí muslimka s rozsudkem. Ale Stanislav Křeček...

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček a teplická Arabka a muslimka Eman Ghalebová se vyjádřili k roz…