Má to být odborná diskuse, ale slyšíte tam jen havlistickou propagandu. Psychiatr David rozebral pořad ČT, který v sobotu vychválil Ferdinanda Peroutku

19. 4. 2015 14:52

Exministr zdravotnictví Ivan David (ČSSD), profesí psychiatr, se zostra pustil do České televize, resp. do propagandistické práce, kterou podle jeho názoru odvádí moderátor pořadu Historie.cs Vladimír Kučera. Ten prý prosazuje jediný správný pohled v historii – havlistický.

Má to být odborná diskuse, ale slyšíte tam jen havlistickou propagandu. Psychiatr David rozebral pořad ČT, který v sobotu vychválil Ferdinanda Peroutku
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ivan David na Vratimovském semináři

Psychiatr a exministr zdravotnictví Ivan David konstatoval, že si Česká televize poněkud plete vyslovování faktů a názorů. Svědčí o tom prý i nekončící debata o Ferdinandu Peroutkovi, jejímž smyslem je očerňovat prezidenta Zemana. Text vyšel na serveru Novarepublika.cz.

„Motivem k výběru tématu ‚Ferdinand Peroutka‘ bylo zjevně pokračování tažení proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi, který řekl, že i tak poctivý člověk jako Ferdinand Peroutka selhal, když napsal článek o tom, že ‚Hitler je džentlmen‘. Mainstreamová (tedy protizemanovská) média pak stále opakují, že takový článek se přes vynaložené úsilí nepodařilo najít. To, že prezident je lhář, si už mají čtenáři, posluchači a diváci dovodit zcela samostatně svým naprosto nezávislým uvažováním,“ píše David.

Přitom je ale v jiných Peroutkových textech prokázáno, že v dalších textech, které existují, vyjadřoval Peroutka respekt k Adolfu Hitlerovi. V Historii.cs to prý bylo prezentováno tak, že se Peroutka snažil zachraňovat, co zachraňovat šlo. V zájmu jisté vyváženosti bylo také řečeno, že Peroutka včas neodsoudil odsun Němců. Jenže toto kladení různých tezí vedle sebe ještě podle Davida neponouká diváka k hledání pravdy. Česká televize ho vede k hledání „správné“ pravdy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já taky chtěl sirotka, ale... Expertní rozhovor o Sýrii se ČT vymkl z ruky a šíří se Českem

10:44 Já taky chtěl sirotka, ale... Expertní rozhovor o Sýrii se ČT vymkl z ruky a šíří se Českem

V pátečním Interview ČT se k aféře syrských sirotků vyslovil arabista a orientalista Petr Pelikán. A…