Záběry z výbuchu v Bejrútu obletěly svět. Videa na sociálních sítích ukazují podobný hřib, jaký se objevil nad japonskou Hirošimou po dopadu jaderné bomby na konci druhé světové války.
Německý ministr zahraničí Heiko Mass potvrdil „nejhorší obavy“ a oznámil, že jednou z obětí ničivé exploze je i pracovnice německého velvyslanectví v Bejrútu. „Byly potvrzeny naše nejhorší obavy," uvedl ve svém prohlášení ministr. Na jeho vyjádření upozornil server Deutsche Welle. Ve skladu stojícímu v hlavním městě podle všeho explodovaly tisíce tun uskladněného ledku. Při výbuchu zemřelo také 40 Francouzů. Byl mezi nimi i architekt Jean-Marc Bonfils.
Není bez zajímavosti, že po internetu koluje petice, která požaduje návrat Libanonu pod francouzskou správu, kde se ocitl po první světové válce. Do té doby byla země po stovky let součástí Osmanské říše.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Francie , Německo , Blízký východ , Libanon , první světová válka , Deutche Welle , Macron
autor: mp
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
Zdražování potravin opět nabírá na síle a ve vzduchu se vznáší otázka, kdo ceny tlačí vzhůru nejvíce…
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 13:12 Lidé nejsou čísla v Jurečkových tabulkách. Bobošíková představila plán pro důstojné stáří
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR