„Tady už byly teroristické útoky v roce 2004 na Madrid a o rok později v Londýně. V obou případech to byla pomsta za aktivní účast těchto dvou zemí, Španělska a Velké Británie, na svržení Saddáma Husajna a na následující okupaci Iráku,“ uvedl Eichler.
Na otázku, zda bude nutná pozemní operace proti Islámskému státu, řekl, že se do toho nikomu nechce, protože existuje strach, že by pak nastalo to samé, co v Iráku nebo v Afghánistánu. „Totiž že by spojenci byli zataženi do vleklého asymetrického konfliktu, kdy by vojáci byli zabíjeni zákeřně zezadu, během spánku, zabíjeli by je podřízení, kterým dávají výcvik, a podobně,“ vysvětlil Eichler.
- Celé video je ZDE
Podle něj je problém to, že teroristické útoky v Evropě nejčastěji páchají ti, kteří se v daných evropských zemích již narodili. Tak tomu bylo jak ve Španělsku a Británii, tak i nyní ve Francii. „Byli to vnukové původních přistěhovalců. A před nimi těžko pomůže nějaká zábrana,“ podotkl Eichler v reakci na úvahy o možném zpřísnění ochrany hranic schengenského prostoru.
Bojovníci se mohou zamíchat mezi uprchlíky
Připustil, že pro řadu z těch, kteří bojovali v Sýrii, se nyní tamní půda mohla stát horkou, a tak není vyloučeno, že se mohou zamíchat mezi uprchlíky a v klidu se bez problémů dostat zpátky do západní Evropy, která je dnes prvořadým terčem jejich zájmu. „A v rámci západní Evropy na prvním místě je to bohužel Francie,“ podotkl Eichler.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam