Mafiáni a hajzlbába. Takovými slovy setřel Zahradil uplakané ODSáky

15.10.2012 7:03

ODS drtivě prohrála krajské a senátní volby a ve straně se začíná diskutovat, kdo za porážku může. Většina prstů míří na premiéra Petra Nečase, jehož vládní politika prý poškodila celou ODS, i lidi v regionech. Europoslanec Jan Zahradil nyní těmto kritikům drsně odpověděl.

Mafiáni a hajzlbába. Takovými slovy setřel Zahradil uplakané ODSáky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil
reklama

Poslanec Petr Tluchoř, známý Nečasův kritik, natvrdo říká, že za neúspěch nemohou krajští a senátní kandidáti, ale opouštění programu ODS. Rovněž Vlastimil Tlustý, někdejší předseda poslanecké frakce a ministr financí, považuje za viníka neúspěchu premiéra Nečase a odhaduje, že na volebním sjezdu mu to delegáti spočítají.

„Až se na kongres sjedou krajánci, kteří vždy tvořili poměrně početné homogenní jádro kongresu a ještě budou všichni bez funkcí a jakéhokoli vlivu na chod krajů, tak naděje na znovuzvolení Petra Nečase je opravdu mizivá,“ odhadl Tlustý pro ParlamentníListy.cz.

Stoupající křik z regionů zkritizoval na svém Facebooku Nečasovi věrný europoslanec Jan Zahradil. Ten doporučuje spolustraníkům, nadávajícím na vládu, Nečase a reformy, aby se rozhlédli kolem sebe. „Není to třeba zrovna vaše oblast, váš region, kde se symbolem ODS stala např. tlustá býčí šíje, opásaná zlatým řetězem,“ ptá se krajánků. Jako další možnosti nechuti k ODS připomněl například pravomocně odsouzeného veksláka, či lokálního Vita Corleona, bez jehož souhlasu nelze ve městě jmenovat „ani hajzlbábu“.

Právě toto je podle něj největší problém ODS, a ten nevyřeší ani to, že strana bude měnit předsedu každé dva měsíce.  

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Celý komentář Jana Zahradila na Facebooku:

A ted´slovo do vlastních řad. Vážení kolegové spolustraníci z regionů, zaznívá od vás některých, že za to může vláda, Nečas, "Kalouskovy" reformy...tak se podívejte prosím kolem sebe. Není to třeba zrovna vaše oblast, váš region, kde se symbolem ODS stala např. tlustá býčí šíje, opásaná zlatým řetězem, či za podvod pravomocně odsouzený vekslák, nebo tzv. "podnikatel" s evropskými fondy a veřejnými penězi, popř. místní don Vito Corleone, bez jehož souhlasu nelze jmenovat ani hajzlbábu na veřejném záchodku ? Pokud ano, tak vám nepomůže ani výměna předsedy ODS každé 2 měsíce. Dokud s tím něco sami neuděláte...

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

23:03 Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav skončit …