Majetková přiznání politiků: Besser vydělal miliony

05.07.2012 7:50

Majetková přiznání politiků bývají mnohdy velmi zajímavá, jedno z nejpestřejších má bývalý ministr kultury Jiří Besser. Téměř milion dostal za obraz, další zase za životní pojištění. Píše o tom server Týden.cz.

Majetková přiznání politiků: Besser vydělal miliony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Besser

Z Besserova majetkového přiznání vyplývá, že si minulý rok pořídil dům za 7,8 milionu a nešetřil ani na jeho vybavení - zaplatil za něj 1,3 milionu korun. Mimo to ještě splácí čtyřmilionovou hypotéku. Peníze získával exministr i mimo svou politickou činnost.

Majetkové přiznání stálo Bessera křeslo

Díky daru, výhodnému prodeji a doběhlé pojistce se obohatil o téměř dva miliony korun. Tři sta tisíc korun dostali manželé Besserovi jako svatební dar od poslancovy matky. "Byl to příspěvek na dům, který jsme si později pořídili," vysvětlil serveru Týden.cz Besser.

Dalších 850 tisíc korun přibylo v rodinné kase po prodeji obrazu Lekníny na řece. A konečně 830 tisíc korun dostali Besserovi po dožití smlouvy kapitálového životního pojištění. Víc příjmů v poslancově majetkovém přiznání uvedeno není. Je to hlavně tím, že se sem nepíší platy z politické činnosti.

Do půli prosince bral Besser jak ministerský plat, tak gáži poslaneckou, kterou pobírá nadále. Besser už také v novém majetkovém přiznání uvedl, že do 9. prosince 2011 spoluvlastnil se svým kamarádem a odsouzeným korupčníkem Pavlem Hráchem americkou firmu Comoros Group. Právě neuvedení této akvizice do minulých majetkových přiznání ho stálo křeslo ministra.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusko utáhlo kohouty, nefouká a k tomu Green Deal. Hodně děsivá předzvěst: Každý třetí Čech...

18:45 Rusko utáhlo kohouty, nefouká a k tomu Green Deal. Hodně děsivá předzvěst: Každý třetí Čech...

„Tenhle socialismus nemá chybu!“ Ekonom Kovanda ztrhal hospodářskou politiku Evropské unie. Green De…