Málem mu usekl hlavu! Drsné FOTO, Syřan vraždil v Německu

01.08.2019 21:25

ČLÁNEK OBSAHUJE CITLIVÝ MATERIÁL Zbraní podobnou meči byl na ulici ve Stuttgartu ve středu ubodán muž (†36). Policie zatkla podezřelého po rozsáhlém pátrání v jižním německém městě, je jím osmadvacetiletý Syřan, který je spolubydlící zavražděného. Útoku přihlížely desítky lidí. Dvojice mužů se měla údajně pohádat. Policie je z případu šokována, označila jej za mimořádný a otřesný.

Málem mu usekl hlavu! Drsné FOTO, Syřan vraždil v Německu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Želízka, ilustrační foto

Krvavý incident v přímém přenosu sledovaly z oken svých domovů desítky lidí bydlící u náměstí Europaplatz v západoněmeckém Stuttgartu. Podle jejich výpovědí se muži hlasitě hádali. Jeden z nich pak začal nečekaně do druhého bodat zbraní. Podle mluvčí stuttgartské policie se jednalo o předmět podobný meči.

Anketa

Čeští senioři prý podléhají tzv. ,,dezinformacím". Je to bezpečnostní hrozba?

8%
92%
hlasovalo: 18487 lidí

Svědci zavolali policii ihned po útoku, ke kterému došlo během sporu. Oběť však nakonec bodným ranám podlehla a zůstala na ulici bezvládně ležet zalitá krví. Nepomohl ani rychlý příjezd záchranářů. Pachatel utekl nejdříve pěšky a poté na kole, nakonec jej policisté po rozsáhlém patrání dopadli s pomocí vrtulníku po několika hodinách od útoku. 

Podrobnosti o motivu útočníka zatím nejsou k dispozici. Podle výpovědi svědků útočník na svou oběť křičel: „Proč jsi to udělal?“ Mezitím do ní nemilosrdně zasazoval bodné rány.

Policie sdělila, že pravděpodobným pachatelem je Syřan, který podle dosavadních zjištění žije v Německu od roku 2015 a má platné povolení k pobytu. Vrah byl už v minulosti trestán. Mrtvým je 36letý Němec kazašského původu. Oba muži se znali, jelikož byli sousedé.

Původní zdroj ZDE

Někteří svědci údajně natočili útok a nahráli záběry na web. Nedlouho po útoku začal sociálními sítěmi kolovat také drastický obrázek zobrazující zavražděného muže. Vyšetřovatelé snímky použijí jako důkaz.