Mám o Německo strach. Šéf Rady ČT tuší ještě horší vývoj

28.09.2022 11:54 | Ze sítí
autor: mp

Předseda Rady ČT Pavel Matocha má strach o Německo. Obává se, že se největší evropská ekonomika řítí do rozvalu a to neznamená vůbec nic dobrého ani pro Česko, ani pro celý kontinent. Kvůli hrozícímu nedostatku zemního plynu, ale také kvůli polskému tlaku na Německo.

Mám o Německo strach. Šéf Rady ČT tuší ještě horší vývoj
Foto: Archiv PM
Popisek: Pavel Matocha v šachové partii s legendárním mistrem světa Garrim Kasparovem

Z plynovodu Nord Stream 1 uniká plyn. Profesor Björn Lund ze Švédského národního seismologického centra pro švédskou zpravodajskou stanici SVT Nyheter uvedl, že v místě záhadných úniků plynu z plynovodu Nord Stream 1 byly zaznamenány siné exploze.

Předseda Rady ČT a publicista Pavel Matocha má kvůli tomu strach o Německo.

„Trochu začínám mít o Německo strach. Jsme na něj příliš hospodářsky navázaní a Německo v rozvalu nikdy nepřineslo Evropě nic dobrého... Dnešní zpráva o úmyslném zničení plynovodů Nord Stream 1 i 2, které jsou pro tuto zimu vyřazeny z provozu... Států, které z tohoto činu budou mít prospěch a které jsou tedy v množině podezřelých, je více. Poškozeným je primárně pouze jeden a to Německo (sekundárně pak i ČR, protože plyn k nám proudí právě přes Německo),“ napsal Matocha na sociální síti Facebook.

Upozornil v této souvislosti, že Volkswagen kvůli hrozícímu nedostatku plynu ve střední Evropě zvažuje přesunout výrobu dál na západ, konkrétně do Portugalska. A to by se rozhodně neblaze dotklo i Česka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…