Manželství homosexuálů? A co svazek se psem? Primátor Hřib narazil

02.03.2019 9:18

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) jednoznačně podpořil uzákonění práva uzavřít manželství i pro homosexuální páry. Registrované partnerství prý nestačí. A toto následovalo...

Manželství homosexuálů? A co svazek se psem? Primátor Hřib narazil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr České pirátské strany a nový primátor Prahy Zdeněk Hřib

Sněmovna před pár dny debatovala o tom, zda by měli mít i homosexuálové právo uzavírat manželství, Zatímco část Babišova hnutí ANO byla jednoznačně pro, lidovci hlasitě protestovali. Manželství je podle nich pouze svazkem mezi mužem a ženou. Homosexuálové mohou žít v registrovaném partnerství.

Pirátský primátor Prahy Zdeněk Hřib však na sociální síti twitter napsal, že registrované partnerství rozhodně nemá stejnou hodnotu jako manželství. Jednoznačně proto podpořil možnost uzavírat manželství i mezi homosexuály.

„Registrované partnerství není právním ekvivalentem manželství! Jsem rád, že jsem se mohl jako první primátor v ČR symbolicky připojit svým podpisem k výzvě @JsmeFer. Manželství má být dostupné bez rozdílů pro všechny páry, které si chtějí vyjádřit vzájemnou úctu, lásku a podporu,“ napsal primátor hlavního města na sociální síti twitter.

A v diskusi pod příspěvkem si z něj lidé začali tropit žerty. Když už by mělo být možné uzavírat manželství mezi dvěma muži či dvěma ženami, proč by nemohlo existovat mezi mužem a fenkou, nebo mezi třemi muži, ptali se primátora lidé. Zazněl také návrh, že by možná nebylo od věci zrušit manželství úplně, i mezi mužem a ženou, alespoň by ubylo rozvodů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

22:02 Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

Jako již každý čtvrtek, ani dnes nebyli diváci TV Barrandov ochuzeni o názory prezidenta Miloše Zema…