Manželství homosexuálů? A co svazek se psem? Primátor Hřib narazil

02.03.2019 9:18

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) jednoznačně podpořil uzákonění práva uzavřít manželství i pro homosexuální páry. Registrované partnerství prý nestačí. A toto následovalo...

Manželství homosexuálů? A co svazek se psem? Primátor Hřib narazil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr České pirátské strany a nový primátor Prahy Zdeněk Hřib
reklama

Sněmovna před pár dny debatovala o tom, zda by měli mít i homosexuálové právo uzavírat manželství, Zatímco část Babišova hnutí ANO byla jednoznačně pro, lidovci hlasitě protestovali. Manželství je podle nich pouze svazkem mezi mužem a ženou. Homosexuálové mohou žít v registrovaném partnerství.

Pirátský primátor Prahy Zdeněk Hřib však na sociální síti twitter napsal, že registrované partnerství rozhodně nemá stejnou hodnotu jako manželství. Jednoznačně proto podpořil možnost uzavírat manželství i mezi homosexuály.

„Registrované partnerství není právním ekvivalentem manželství! Jsem rád, že jsem se mohl jako první primátor v ČR symbolicky připojit svým podpisem k výzvě @JsmeFer. Manželství má být dostupné bez rozdílů pro všechny páry, které si chtějí vyjádřit vzájemnou úctu, lásku a podporu,“ napsal primátor hlavního města na sociální síti twitter.

A v diskusi pod příspěvkem si z něj lidé začali tropit žerty. Když už by mělo být možné uzavírat manželství mezi dvěma muži či dvěma ženami, proč by nemohlo existovat mezi mužem a fenkou, nebo mezi třemi muži, ptali se primátora lidé. Zazněl také návrh, že by možná nebylo od věci zrušit manželství úplně, i mezi mužem a ženou, alespoň by ubylo rozvodů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…