Marek Benda v rádiu: Nečasova vláda byla nejúspěšnější v historii. Jen díky ní dnes mohou Sobotka s Babišem rozhazovat

01.06.2016 18:39

Poslanec ODS Marek Benda usedl do křesla pro hosta ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls. Zostra se vyjádřil k protikuřáckému zákonu, ale stranou jeho pozornosti nezůstal ani případ Marka Dalíka. Do nebes vychválil vládu Petra Nečase (ODS) a nakonec prozradil, jak se cítí po šestadvaceti letech v nejvyšších patrech politiky.

Marek Benda v rádiu: Nečasova vláda byla nejúspěšnější v historii. Jen díky ní dnes mohou Sobotka s Babišem rozhazovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda

Na druhý pokus do sněmovny míří protikuřácký zákon. První pokus byl fiaskem. „Vláda zkolabovala, tak se teď snaží svůj kolaps nějak napravit,“ podotkl hned na úvod s poukazem na protikuřácký zákon. „A pak to byl naschvál hnutí ANO, minimálně jeho části, které chtělo vyvolat válku v koalici,“ doplnil k tématu. Blokace jeho kuřáren, které chtěl zavést, se mu zdá nesmyslná, stačí se podívat, jak je to na letištích. „Mně šlo o to, abychom vyrovnali ochranu práv nekuřáků, ale současně abychom chránili práva kuřáků, aby nemuseli chodit na mráz,“ zdůraznil host.

Pár slov padlo i na adresu Marka Dalíka, jenž dostal čtyři roky natvrdo za podvod. Protože nebyl Marek Dalík členem ODS, věnoval mu Benda jen okrajovou pozornost. Na rozdíl od Marka Dalíka vychválil vládu Petra Nečase (ODS). „Vláda Petra Nečase byla nejúspěšnější vládou České republiky za celá léta. Dnešní úspěchy, což přiznávají i ekonomové, byly nastartovány úspornou politikou v letech 2010 až 2013. A Sobotka dnes může zase rozhazovat. A pánové Babiš s Bělobrádkem mu v tom zdárně pomáhají,“ rýpl si poslanec ODS.

Je přesvědčen, že se voliči k ODS zase vrátí, protože sice přešli k Babišovi, ale ten je teď zklamává. V minulosti je bohužel zklamávala ODS, ale Benda věří, že se občanští demokraté poučili.

Nakonec prozradil, že ho práce ve sněmovně stále baví, byť by se určitě uživil i mimo ni. „Mě ta práce v podstatě baví, mě vyhovuje. Mě baví tvořit legislativní normy a myslím, že to za ty roky umím,“ pochválil sám sebe Benda. „Já bych se uživil skoro kdekoliv. Jsem zvyklý pracovat mnoho hodin. Kamarádi, kteří startovali kariéru mimo politiku, jsou na tom dnes lépe než já, ale mě ta politika baví,“ shrnul.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sůl do ran Milionu chvilek. A s Fialou to také nepůjde. Komentátorka hodnotí terén po Babišově výhře

20:41 Sůl do ran Milionu chvilek. A s Fialou to také nepůjde. Komentátorka hodnotí terén po Babišově výhře

ROZHOVOR „Bojovat proti propagandě propagandou je zhruba stejně smysluplné, jako souložit za panenst…