Martin C. Putna práskl v Lidových novinách dveřmi

25.09.2018 17:18

Profesor Martin C. Putna, kterého si veřejnost může pamatovat třeba díky jeho sporům s prezidentem Milošem Zemanem, se rozhodl, že se odstřihne od Lidových novin. Dal tak najevo, že se kriticky staví nejen k prezidentovi, ale také premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Lidové noviny patří do svěřeneckého fondu premiéra Babiše. Deník opustila dlouholetá novinářka Petra Procházková, které se nelíbí, jaký vliv si premiér v zavedených novinách zachovává.

Martin C. Putna práskl v Lidových novinách dveřmi
Foto: Daniela Černá
Popisek: Martin C. Putna
reklama

Dlouholetá novinářka Lidových novin se rozhodla z deníku odejít. Nelíbí se jí, jak se premiér Andrej Babiš (ANO) pokouší udržet si vliv v novinách, které před pár lety koupil. Novinářka naráží na kauzu Taťány Horákové, která se zastala Babiše v kauze 50 sirotků, kteří by mohli přijet do Česka. Jménem neziskové organizace, kterou také nikdo nezná, vychválila premiéra Babiše takřka do nebes. Její text zveřejnil server Lidovky.cz.

Procházkové ale ani tak nevadí to, že server deníku zveřejnil podezřelý materiál. To se bohužel občas stává. Procházkové vadí to, že server uveřejnil text, který přišel od lidí z okolí premiéra. Šéfredaktor LN Istvan Léko to sám přiznal, a podle Procházkové to dokazuje, že si Babiš v deníku uchovává určitý vliv a vedení listu nedokáže zajistit nezávislost na svém majiteli a premiérovi v jedné osobě. Novinářka toto své stanovisko zdůraznila v rozhovoru po Aktuálně.cz.

Profesor Martin C. Putna to vidí podobně. Na sociální síti Twitter oznámil, že napsal pro deník poslední fejeton a víc jich nebude. „Tak to máme poslední fejeton v Lidovkách (psaný ještě před včerejšími událostmi). Tímto také končím,“ oznámil prostě a krátce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Facebook hrozí zrušením facebookové stránky Tomia Okamury, Radima Fialy i hnutí SPD. Okamura se chce bránit i u soudu

11:08 Facebook hrozí zrušením facebookové stránky Tomia Okamury, Radima Fialy i hnutí SPD. Okamura se chce bránit i u soudu

Facebook hrozí zrušením facebookové stránky Tomia Okamury, Radima Fialy i hnutí SPD. „Stránce hrozí …