Martin Koller hovořil o tom, jak blízko jsme k válečnému konfliktu v Evropě

07.12.2021 15:48 | Ze sítí

Hostem dalšího dílu pořadu O čem se mlčí, byl vojenský analytik a expert na armádní techniku Martin Koller. Se Stanislavem Novotným probrali, jak blízko jsme k válečnému konfliktu v Evropě. Jestli opravdu dojde k válce, tak na to podle Kollera doplatí Evropa od Ukrajiny až po Berlín.

Martin Koller hovořil o tom, jak blízko jsme k válečnému konfliktu v Evropě
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Martin Koller a Stanislav Novotný v pořadu O čem se mlčí

Situace je prý následující. „Především na Ukrajině probíhá jíž šestým rokem občanská válka, která je na hranicích Ruska a je naprosto logické, že si každý hlídá pořádek, aby se mu nepřevalovala občanská válka přes hranice. Dále je tu fakt, že Ukrajina de facto vypověděla minské dohody, přičemž jak EU, tak NATO neustále peskují Putina, že on je porušuje, tak ukrajinské ozbrojené síly vstupují do prostoru, který by měl být demilitarizován a kolem Doněcka a Luhanska můžeme v podstatě mluvit o vojenské agresi,“ uvedl na začátek Koller. 
 

Anketa

Chcete Víta Rakušana za prezidenta republiky?

1%
98%
hlasovalo: 29303 lidí
Teoreticky bychom si prý mohli představit, že se jedná o vnitroukrajinský konflikt, ale to není pravda, 
 
„Jedná se o ruskojazyčnou enklávu a druhá věc je, že řada občanů této enklávy mají ruské občanství. Takže tady je angažovanost Ruska zcela logická. A když k tomu přidáme další realitu, což jsou různá společná vojenská cvičení, tak je logické, že žádný rozumný a zodpovědný politik nenechá odkryté hranice a když se podíváme na délku hranic a vycházíme z počtu případných služeb a z počtu techniky, tak tomu odpovídá množství vojáků,“ pokračuje. 
 
Oba pánové se shodli, že třeba naše armáda by nedokázala pokrýt hranice ani tak, aby zajistila něco, co kdysi dělala pohraniční stráž.
 
Podle Stanislava Novotného je černý Petr na straně západu, ten se ale snaží svou rétorikou tvrdit, že to je ruský problém. „To je klasika, pokrytectví je základ politiky posledních desítek let. Pod různými tématy dobra se páchá zlo a ten, kdo je mírumilovný se označuje za agresora a naopak,“ dodal Koller. 
 
 
Podle něj je v současné době Rusko obklíčeno obloukem nepřátelských zemí, které jsou skoro všechny členskými státy NATO a EU, což je prý dnes v zásadě totéž. Logiku, aby Rusové sami chtěli vyvolat konflikt, to ale prý nemá. To podle Kollera vzhledem k počtu obyvatel a rozměru armády nemá z vojenského hlediska možnost porazit NATO.
 
Pokud by se ale přesto válka rozpoutala, mělo by to na nás velký dopad. „Zima, hlad, nefungující elektronika, žádný přísun energie, nedostatek potravin a kromě toho následky jaderného rozpadu. Rusko se nemůže ubránit agresi ze strany NATO a EU bez jaderných zbraní. Jestli se jim opravdu podaří válku vyvolat, tak na to doplatí Evropa od Ukrajiny po Berlín,“ uzavřel Koller. 
 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Pravda

Dobrý den, Okamura mluví často mimo, věci překrucujeazkresluje, jakse mu hodí, ale ohledně jeho výroku na adresu Pekarové, nepřekroutila jste je Vy? On přece nemluvil o ženách či matkách obecně a je pravda, že když někdo nemá děti, spoustu věcí třeba neví,protože nemůže, ale to přeci není urážka, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Herci, půjdete do spacáku pod most. Fialu pořád podporujete? Zlé věci kolem vlády

8:24 Herci, půjdete do spacáku pod most. Fialu pořád podporujete? Zlé věci kolem vlády

Včera se na půdě Poslanecké sněmovny uskutečnil seminář Definice poplatníka, který se zabýval zvýšen…