Máte jasno o uprchlících? Tak jste buď vesnický idiot s lahváčem, co čumí na Novu, nebo manipulátor typu Konvičky, soudí novinář Brezina

11.09.2015 11:41

Český národ se nemusí bát muslimských imigrantů. Stanou se z nás dobří muslimové, stejně jako jsme se po Bílé hoře stali dobrými katolíky a po roce 1948 dobrými komunisty, říká vystudovaný ekolog a redaktor serveru G.cz Ivan Brezina. Náš národ se prý totiž vyznačuje tím, že nebojuje, pouze remcá, aby nakonec sklapnul podpatky.

Máte jasno o uprchlících? Tak jste buď vesnický idiot s lahváčem, co čumí na Novu, nebo manipulátor typu Konvičky, soudí novinář Brezina
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.
reklama

Brezina v rozhovoru pro server manipulatori.cz vysvětlil, co si myslí o lidech, kteří jsou schopní mít na tak komplexní problém, jako je záležitost uprchlíků a uprchlictví, jednoznačný názor. Buď je to prý idiot vesnického ražení, který pije lahváče a čumí u toho na Novu, nebo manipulátor, jenž svým názorem sleduje nějakou politickou agendu.

Takový manipulátor je prý lídr iniciativy Islám v ČR nechceme a Bloku proti islámu Martin Konvička, kterého považuje Brezina za vzdělaného člověka, který je ve svém oboru, v biologii, skutečná špička. Problém specialistů, jako je Konvička, ale prý tkví v tom, že si myslí, že když rozumí devadesáté deváté noze stonožky, rozumí stejně i celému zbytku reality. V otázce uprchlictví je však prý stejný laik jako téměř kdokoliv jiný.

Lidé, kteří chtějí přijmout uprchlíky, považuje Brezina za naivní idioty. „Kdyby tady přistáli marťani a začali nás tady žrát, tihle lidi by za nimi šli s kytičkou a mysleli by si, že se s nimi nějak domluví,“ líčí ekolog. „Když člověk jako třeba já strávil tři roky v různých asijských zemích a nikdy neměl žádný problém, měl by se vyhnout dojmu, že to stejně bezproblémově bude fungovat, když toho pohodového člověka přesadí do Česka. To je zásadní omyl a lidé, o kterých teď mluvíme, se ho dopouštějí. Prolnutí kultur by znamenalo především průšvih,“ míní Brezina.

Čechy jako takové by to nicméně dle jeho soudu nakonec příliš neovlivnilo, přizpůsobili by se a nechali by se asimilovat. Češi by prý byli dobří muslimové, stejně jako se po Bílé hoře stali dobrými katolíky a po roce 1948 dobrými komunisty. A pokud sem přijdou Číňani, nechají si Češi hromadně zešikmit oči. „Jsme přizpůsobivý národ, nebojujeme. Chvíli remcáme, ale nakonec to přijmeme, až na výjimky, jako byli Gabčík a Kubiš,“ říká Brezina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…