Maturita z matematiky by měla být povinná, říká rektor Rais z TOP 09

15.06.2012 18:01

Rektor Vysokého učení technického v Brně a kandidát na senátora za TOP 09 Karel Rais byl hostem pořadu Fakta Barbory Tachecí na Prima family. Zkritizoval vysokoškolskou reformu bývalého ministra Josefa Dobeše a řekl také, že matematika by měla být povinnou součástí maturity.

Maturita z matematiky by měla být povinná, říká rektor Rais z TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

„To, co chystal Dobeš, to byla snaha zčásti zkopírovat rakouský vysokoškolský zákon,“ uvedl Rais s tím, že tento způsob se mu nelíbí. Na jeho škole byla v době protestů pouze diskuze, ale například proti školnému nic. „Zažil jsem stávky v roce 1968, ale to se nedá vůbec srovnat,“ řekl.

„Ta uzavřenost je už trochu zastaralá. My potřebujeme peníze, takže musíme být otevřeni podnikům,“ myslí si. Rais je však přesvědčen, že novelizace zákonů školství stačit nebude. „Jestliže univerzity žijí z roku na rok, tak se v podstatě bavíme o finanční situaci příštího roku,“ upozornil.

Rais se vyjádřil také ke kvalitě učitelů. Podle něj je problém například v tom, že mnoho z nich neumí anglicky. Řeč přišla také na státní maturity a povinnou maturitu z matiky. Podle Raise by například pro gymnázia měla být samozřejmostí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nemaj mozek. Ty pohlaví.“ Bohdalová zničila Prague Pride. Je to velké

8:01 „Nemaj mozek. Ty pohlaví.“ Bohdalová zničila Prague Pride. Je to velké

Festival Prague Pride, ke kterému se přihlásil například pražský primátor Hřib, dále pokračuje a bud…