Mečl: Tihle pomalu řešili MUS. Rampula, Grygárek, Letko a Kratochvílová

13.12.2011 5:59

Vrchní státní zástupce v Praze Stanislav Mečl trvá na tom, že náměstek Libor Grygárek mu oznámil, že je připraven rezignovat na svoji funkci. Figuruje totiž v kauze Mostecké uhelné. Pokud nerezignuje, Mečl ho pravděpodobně odvolá.

Mečl: Tihle pomalu řešili MUS. Rampula, Grygárek, Letko a Kratochvílová
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Kdyby měl dočasný pražský vrchní státní zástupce Stanislav Mečl vyjmenovat, kdo je spojen se špatným vyřízením kauzy Mostecké uhelné, byli by to Ladislav Letko, Vlastimil Rampula, Marcela Kratochvílová a Libor Grygárek. Tedy odpovědný žalobce za vyšetřování, Mečlův předchůdce, jeho podřízená a náměstek.

"Minimálně některá jednání, která nepovažuji za správná, naplňují skutkovou podstatu kárného provinění," prohlásil Mečl již dříve. Nyní označil v ČT zaměstnance, kteří postupovali pomalu v záležitosti Mostecké uhelné.

„Ze spisového materiálu vyplývá, že tomu tak bylo proto, že skutek není dostatečně konkrétní,“ popsal Mečl, jak bylo odůvodněné pomalé šetření.

Během dne Mečl prohlásil, že Grygárek mu dnes sdělil, že hodlá rezignovat na svoji funkci. Grygárek to později popřel. „Pan náměstek sdělil, že je rozhodnut rezignovat kvůli mediálnímu kampani proti jeho osobě, kterou považuje za nespravedlivou,“ stál si za svým dál Mečl.

Pokud ale Grygárek nyní neplánuje sám odejít, bere to prý Mečl na vědomí a zítra si s ním o problému promluví. Pravděpodobně i v blízké době podá návrh na jeho odvolání.

SLEDUJEME kauzu: Mostecká uhelná

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Kubek: Roušky i v létě, nezdivočet jako vloni! Očkovaní po první dávce zatím nejsou bezpečné osoby

21:30 Milan Kubek: Roušky i v létě, nezdivočet jako vloni! Očkovaní po první dávce zatím nejsou bezpečné osoby

„Negativní roli v loňském roce sehrály krajské volby, kdy vláda nechtěla přijímat nepříjemná rozhodn…