Médiím nevěřte, radí čtenářům bývalý novinář Martin Komárek. A pak vysvětloval, že i muslimové mají svá práva...

18. 6. 2016 9:24

Na kauzu údajného ovlivňování zpravodajství televize Prima či na kontroverzní výrok advokátky Kláry Samkové, v němž přirovnala islám k nacismu a komunismu, se ptali čtenáři poslance Martina Komárka (ANO) na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz. Poslanec dnes na tyto otázky odpověděl.

Médiím nevěřte, radí čtenářům bývalý novinář Martin Komárek. A pak vysvětloval, že i muslimové mají svá práva...
Foto: Daniela Černá
Popisek: Poslanec Martin Komárek v Ostravě.

„Je Klára Samková vinna ze spáchání přečinu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, když v projevu uvedla, že islám je stejný jako nacismus, fašismus a komunismus?“ zajímalo čtenáře, který se podepsal jen jako Jaroslav K.

Poslanec odpověděl, že o vině musí rozhodnout soud. „Osobně podporuji právo na úplnou svobodu názorů,“ podotkl s tím, že se Samkovou ale zásadně nesouhlasí. „Plně podporuji ústavně zaručenou svobodu náboženského vyznání (samozřejmě v souladu se zákony České republiky),“ dodal poslanec Martin Komárek.

Celé znění otázek a odpovědí najdete ZDE

Další čtenář zase poukázal na článek, podle kterého Babišovi důvěrníci z Agrofertu měli vliv na rozdělování dotací. „Stále budete tvrdit, že je to jen antikampaň?“ zeptal se čtenář Komárka.

Ten odpověděl, že zprávy z médií „nelze brát beze všeho jako pravdu“ a že celou věc bude moci zhodnotit teprve poté, co OLAF a policie celou věc vyšetří.

Analýza zpravodajství Primy má být hotová v září

Kauzy údajného manipulování zpravodajství televize Prima ve věci uprchlíků se týkal dotaz dalšího čtenáře. Podle jeho názoru „provařené neziskovky a jejich různí přisluhovači nasadili do televize krtka, který donáší, pomlouvá a zcela jistě i trochu fabuluje“. „Co říkáte na tyto StB praktiky? Mne osobně by zcela určitě mnohem víc zajímaly záznamy z interních porad iDNES, Aktuálně.cz či České televize, to bychom se ale dozvěděli zajímavých věcí o tom, jak se oblbují občané!“ ptal se čtenář.

Komárek reagoval tím, že jej vůbec nezajímají žádné záznamy z interních porad. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání prý zadala analýzu, která má zjistit, zda televize Prima porušila zákon. „Zákon totiž ukládá audiovizuálním médiím vysílat objektivní a vyvážené zprávy,“ podotkl Komárek s tím, že výsledky analýzy budou známy v září.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

14:19 „Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

Václav Klaus mladší opět naštval účastníky protestů Milionu chvilek pro demokracii. Neřekl nic novéh…