Méně povinností! Marek Benda začal slibovat voličům

22.06.2021 17:17

Poslanec Marek Benda (ODS) slibuje, že v případě úspěchu ve volbách udělá pořádek v právním řádu České republiky, který se výrazně zkomplikoval zejména v covidové době. „Zrušíme zbytečné zákony a za každou novou povinnost zrušíme dvě stávající,“ slibuje dokonce Benda.

Méně povinností! Marek Benda začal slibovat voličům
Foto: Repro XTV
Popisek: Poslanec Marek Benda v JB Talk na XTV

„SPOLU prosekáme právní džungli,“ tvrdí v předvolebním spotu Benda s tím, že se chce řídit hesly „méně je více“ a „kvalita před kvantitou“.

„My se domníváme, že zejména po letošním roce nekonečných legislativních nouzí a předpisů, vydaných Ministerstvem zdravotnictví a pak rušených Nejvyšším správním soudem, potřebuje tato země klid. Potřebuje doslova vyhlášení stavu legislativního blahobytu, kdy nebudeme přijímat žádné nové legislativní normy, pokud to nebude nezbytné a naopak se pokusíme maximálně uklidnit ve stávajících normách,“ říká Benda.

Platit podle něj bude nová zásada, podle které budou za každou novou povinnost zrušeny dvě stávající. „Obecně se podíváme na celý právní řád a budeme se snažit maximálně vymýtit ty věci, které stejně nejsou dodržovány a které jenom visí v právním řádu a občas jsou proti někomu zneužity. Vyčistit a udělat pořádek v právním řádu České republiky pokládám za zásadní úkol,“ dodává Benda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„EU zradila.“ Babiše objal, ale jinak Orbán zuřil. To nikdo nenapsal

10:07 „EU zradila.“ Babiše objal, ale jinak Orbán zuřil. To nikdo nenapsal

Premiér Babiš včera navštívil Maďarsko a spolu se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem si proh…