Merkelová je na tom opravdu zle, Německo to přestává zvládat. Padl tedy převratný návrh

03.11.2015 6:44

Uprchlické tábory na německých hranicích. Možná reálný obrázek. Německá kancléřka Angela Merkelová totiž souhlasí s jejich stavbou. Píše o tom Mladá fronta Dnes.

Merkelová je na tom opravdu zle, Německo to přestává zvládat. Padl tedy převratný návrh
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléřka Angela Merkelová

Anketa

Jste ochotni u sebe ubytovat uprchlíka?

2%
98%
hlasovalo: 22193 lidí

"Německá kancléřka Angela Merkelová hasí největší vládní krizi od svého nástupu do funkce, jehož desetileté jubileum za pár týdnů oslaví. Kvůli jejímu zářijovému pozvání čelí země přívalu stovek tisíc uprchlíků, který přestává zvládat," píše MF Dnes s tím, že jednotlivým spolkovým zemím dochází finanční i ubytovací prostředky. Kancléřka čelí i stovkám trestních oznámení za vlastizradu. A tak se Merkelová musela například rozhodnout, zda se přikloní k bavorskému předsedovi vlády Horstu Seehoferovi a jeho CSU, nebo k sociálním demokratům z SPD, již stále prosazují vůči uprchlíkům přátelský postup.

Kancléřka se nakonec přiklonila k Seehoferovi a odsouhlasila vznik tranzitních zón pro uprchlíky. Podle CDU/CSU dojde k lepší registraci a regulaci uprchlické vlny. Podrobnější vysvětlení však známé není, v Evropě je jediná tranzitní zóna na srbských hranicích v Maďarsku.  "Z areálu kontejnerů obehnaných ostnatým drátem mohou jeho obyvatelé kdykoliv odejít. Ovšem pouze jedním směrem – do Srbska, odkud přišli. Německá vláda s Merkelovou v čele přitom maďarský přístup nejostřeji kritizovala a jakékoliv přirovnání pro ni znamená reputační katastrofu," píše k tomu MF Dnes. I z toho důvodu proti plánu vystupuje SPD, jež tábory přirovnávají k masovým vězeňským.

Nesouhlasí tak ani ministr spravedlnosti Heiko Maase - tábory podle něj vytvoří v praxi více problémů. I přesto je jasné, že i on vnímá německou uprchlickou krizi tak, že je s ní potřeba něco dělat. SPD například volá po existenci příjezdových center, bez bližších podrobností o tom, jak by fungovala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

16:44 Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

Poslanec a zakladatel hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší je přesvědčen, že Evropská unie výrazně om…