Merkelová se objevila ve Španělsku. A pronesla, že migranti jsou problém všech zemí EU

11.08.2018 21:16

Migranti a jejich rozmísťování jsou podle německé kancléřky Angely Merkelové problémem všech zemí Evropské unie, nejen států podél Středozemního moře. Jeho řešení tak vidí ve vzájemné spolupráci všech států EU. Šéfka německé vlády to sdělila po neformální schůzce se španělským premiérem Pedrem Sánchezem na jihu Španělska.

Merkelová se objevila ve Španělsku. A pronesla, že migranti jsou problém všech zemí EU
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Merkelová

Vláda Merkelové prý hodla také podpořit Španělsko v jeho snahách zastavit stále narůstající proud migrantů, kteří směřují do Evropy přes Středozemní moře z Maroka, uvedla ČTK. Právě Španělsko je od pondělí první zemí, jež s Německem uzavřela dohodu o navracení migrantů zachycených na německých hranicích, kteří se již dříve zaregistrovali ve Španělsku.

Podobně hovoří Berlín s Řeckem a s Itálii, odkud přichází do Německa ještě více migrantů než ze Španělska. Podle takzvaného dublinského systému by se totiž o migranta měl postarat ten stát EU, na jehož území běženec vstoupí jako na první.

Podle slov Merkelové však tento princip nefunguje. Kdyby fungoval, tak by prý naopak nepřišel jediný uprchlík do Německa, které se v posledních letech potýká se silným přílivem migrantů.

Angela Merkelová se v posledních dnech příliš neobjevovala na veřejnosti. Recesisté dokonce psali o tom, že spolková kancléřka zmizela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rodiče zkrachovali, na bydlení nemáme, ke škole musíme pracovat... Není čas změnit systém? ptá se mladík, „Havlovo dítě“

13:42 Rodiče zkrachovali, na bydlení nemáme, ke škole musíme pracovat... Není čas změnit systém? ptá se mladík, „Havlovo dítě“

Jací jsou tzv. mileniálové? Lukáš Senft na webu A2larm míní, že jsou vyhořelou generací. A že je to …