Meryl Streep, Alec Baldwin, Joanne Rowling... Světové osobnosti podepsaly dopis. Týká se vraždy novináře Chášakdžího

03.11.2018 20:17 | Zprávy
autor: mp

Herci Meryl Streepová a Alec Baldwin či spisovatelka Joanne Rowlingová se podepsali pod dopis, ve kterém žádají OSN, aby si došlápla na Saúdskou Arábii a požadovala důkladné vyšetření smrti novináře Džamála Chášakdžího.

Meryl Streep, Alec Baldwin, Joanne Rowling... Světové osobnosti podepsaly dopis. Týká se vraždy novináře Chášakdžího
Foto: OSN
Popisek: OSN

Na počátku října byl na konzulátu Saúdské Arábie v Istanbulu zavražděn saúdskoarabský novinář Džamal Chášakdží. Saúdskoarabské úřady odmítaly, že by novinář a kritik saúdskoarabské politiky zemřel, ale později přiznaly, že je po smrti. Turecký prezident Recep Erdogan je přesvědčen, že povel k zabití novináře přišel z nejvyšších míst Saúdské Arábie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Eurozóna

I kdyby všechny sousední nebo okolní země přijaly Euro, na a co? Proč by to měl být pro nás nějak rozhodující nebo směrodatné? Jsme přeci snad pořád samostatný suverénní stát. Ať si ho Maďarsko klidně přijme, má ho třeba i Slovensko a ovlivnilo nás to nějak? Podle mě ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nemáte na mě vůbec nic, zuří Decroix. Kvůli bitcoinům mluví o prasárně

18:50 Nemáte na mě vůbec nic, zuří Decroix. Kvůli bitcoinům mluví o prasárně

Spor kolem bitcoinové kauzy po trestním oznámení ministra Jeronýma Tejce dál eskaluje. Jeho předchůd…