Mezi navrhovanými kandidáty na šéfa KDU-ČSL je i Matek

25.01.2020 9:10 | Zprávy
autor: nab

Mezi navrhovanými kandidáty na předsedu KDU-ČSL je vedle šéfa lidoveckého poslaneckého klubu Jana Bartoška, poslance a bývalého ministra zemědělství Mariana Jurečky a europoslance Tomáše Zdechovského také dosavadní místopředseda strany a předseda liberecké KDU-ČSL Štěpán Matek. Oznámil to předseda volební komise Jiří Navrátil. Další kandidáti ještě mohou být navrženi.

Mezi navrhovanými kandidáty na šéfa KDU-ČSL je i Matek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tisková konference po jednání celostátního výboru KDU-ČSL

Dosavadní předseda KDU-ČSL Marek Výborný končí v čele lidovců z rodinných důvodů zhruba po deseti měsících. Na sjezdu rezignovali na své pozice všichni členové předsednictva, většina bude ale o pozici usilovat znovu. Aspoň částečně by delegáti sjezdu sestavu místopředsedů měli obměnit, o funkci se už nechce ucházet právě Výborný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Grónsko

Pane premiére, jaký je podle vás skutečný důvod proč chce USA Grónsko? Myslíte, že se o Grónsko bojí, že by na něj Rusko zaútočilo raketami, o kterých jste mluvil? Nebo se snad bojí Ruska? Pochybuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vy jste neskutečný dobytek.“ Hřib ve sněmovně rozzuřil poslankyni ANO

20:44 „Vy jste neskutečný dobytek.“ Hřib ve sněmovně rozzuřil poslankyni ANO

Poslanecká sněmovna v pátek podpořila v prvním čtení novelu stavebního zákona, která má zrychlit a z…