Michal Hašek se vysmál cestě Andreje Babiše do USA. A nasypal na internet fotky z Číny, kde se setkal s... To budete koukat

21.04.2015 10:03

Předseda Asociace krajů Michal Hašek je právě na návštěvě Číny jako člen české delegace, vedené předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem. Kromě šéfa hejtmanů jsou v Pekingu také například ministři Jan Mládek nebo Svatopluk Němeček. Ale jen Hašek pravidelně o průběhu státní návštěvy reportuje na Facebooku.

Michal Hašek se vysmál cestě Andreje Babiše do USA. A nasypal na internet fotky z Číny, kde se setkal s... To budete koukat
Foto: repro Facebook, tan
Popisek: Pauza v programu na české ambasádě v Pekingu

Ještě před odjezdem se Michal Hašek na sociální síti vysmál cestě ministra financí Andreje Babiše do USA. Ta byla médii z Babišovy skupiny prezentována jako spektakulární úspěch. Ministr financí se setkal s burziány na Wall Street, jako první český politik v historii s mediálním magnátem Michaelem Bloombergem a nakonec i s v USA nejslavnější českou rodačkou Madeleine Albrightovou.

Jihomoravský hejtman k tomu poznamenal, že odhlédneme-li od záplavy fotografií na Twitteru, žádnou díru do světa na Babišově cestě nevidí. „Nebyl přijat v Bílém domě, nejednal se žádným americkým ministrem ze současné administrativy B. Obamy,“ vypočítává Hašek s tím, že u úspěšné cesty by očekával alespoň schůzku s protějškem – ministrem financí.

„Nesešel se s nikým významným z Kongresu (šéf podvýboru je trochu lehká váha pro prvního vicepremiéra),“ píše dále Hašek. Celkově na něj prý celá cesta dělá dojem PR akce bez většího přínosu pro Českou republiku.

Příležitost ukázat Babišovi, jak taková úspěšná zahraniční cesta vypadá, dostal tedy hejtman vzápětí. Hned jeho první facebookový status z Pekingu líčil návštěvu Všečínského lidového shromáždění. Jednalo se o první setkání šéfů obou parlamentů od roku 1989 a na programu byla mimo hospodářské a kulturní spolupráce či družby regionů i oblast lidských práv. „ČR chce být lídrem spolupráce ve formátu 16+1, tedy zemí střední a východní Evropy s Čínou, na úrovni vlád i regionů,“ vytyčil Hašek cíl.

Následoval pracovní oběd s čínskou ministryní zdravotnictví, se kterou byla projednána spolupráce špičkových nemocnic a též uplatnění tradiční čínské medicíny v ČR. Obě strany rovněž plánovaly zdravotnický summit střední Evropy a Číny, který se má konat v červnu v Praze.

Následoval pracovní oběd s čínskou ministryní zdravotnictví, se kterou byla projednána spolupráce špičkových nemocnic a též uplatnění tradiční čínské medicíny v ČR. Obě strany rovněž plánovaly zdravotnický summit střední Evropy a Číny, který se má konat v červnu v Praze.

V pekingském vládním paláci se pak delegace setkala s místopředsedkyní vlády pro vědu, výzkum a cestovní ruch, která je dle Haška nejvlivnější ženou v miliardové zemi. Prozatím poslední fotografie pak přibližovala podobu "čínského státního oběda".

Z Facebooku Michala Haška:

Žádnou díru do světa na cestě AB do USA nevidím. Nebyl přijat v Bílém domě, nejednal se žádným americkým ministrem ze současné administrativy B. Obamy(čekal bych třeba ministra financí...), nesešel se s nikým významným z Kongresu(šéf podvýboru je trochu lehká váha pro 1. vicepremiéra)... Celkově na mne turné pana Babiše s ministerskou vizitkou za peníze vlastníka Agrofertu dělá dojem PR akce bez většího přínosu pro ČR a naše občany...


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenavážej se do slušných lidí, zmetku. Nedostal jsi na něj dotaci, co!“ Šéf Organizace pro pomoc uprchlíkům dostal výprask. Podívejte se, za co to bylo

8:58 „Nenavážej se do slušných lidí, zmetku. Nedostal jsi na něj dotaci, co!“ Šéf Organizace pro pomoc uprchlíkům dostal výprask. Podívejte se, za co to bylo

Známý italský kuchař a restauratér Emanuele Ridi, kterého si diváci vybaví především z českých pořad…