Michálek "prásknul" Česko v Bruselu

08.04.2011 11:42

Bývalý šéf Státního fondu životního prostředí Libor Michálek napsal dopis do Bruselu. Úředníkům v něm mimo jiné prozradil, že při rozdělování evropských peněz v Česku dochází k podivným machinacím.

Michálek "prásknul" Česko v Bruselu
reklama

"Už mi dali vědět, že se budou podněty zabývat," řekl Michálek Hospodářským novinám. Prostředky z Evropské unie si podle něj rozdělují instituce na základě libosti či nelibosti politiků a lobbistů, nikoliv odborníků. A EU by o tom měla vědět.

"Než se dotace dostane od projektového manažera k ministrovi, mluví do toho tři orgány mimo fond," podotkl. Popisuje rovněž výběrová řízení "šitá na míru" některým významným firmám.

EU teď kvůli němu může Česku zarazit penězotoky. "Když to zjednoduším, Evropská komise může říct: Jak to máte zatím nastaveno, tak se nám to nelíbí. A do doby, než v tom zjednáte pořádek, zastavíme přísun evropských peněz," vysvětlil Michálek možný příští scénář.

Michálek upozornil na korupční kauzu ve Státním fondu životního prostředí, kde byl ředitelem, kvůli čemuž rezignoval ministr životního prostředí Pavel Drobil. Ještě předtím ale stihl Michálka odvolat. Ačkoli se Michálek setkal s rozporuplnými reakcemi veřejnosti - jedni tvrdili, že je statečný hrdina, a druzí, že je to zákeřný práskač - nakonec za své upozornění dostal odměnu. Svou pozici zpátky ale nedostal.

Čtěte:

Michálek překvapil: Škárka není gauner, nahrávání bylo neetické

Michálek se vrací. Práci mu nabízí Bárta

Michálek odhalil korupci, teď dostal odměnu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hájím občany, boj exekutorů o zrno mě nezajímá. Budeme se dál bát? Propouštění, dluhy. Patrik Nacher řeší palčivý problém mnoha Čechů

18:00 Hájím občany, boj exekutorů o zrno mě nezajímá. Budeme se dál bát? Propouštění, dluhy. Patrik Nacher řeší palčivý problém mnoha Čechů

ROZHOVOR ParlamentníListy.cz vám přinášejí rozhovor s poslancem a pražským zastupitelem za hnutí ANO…