Milan Knížák se zastal Zemana. A varoval před policejním státem

29. 6. 2013 21:00

Bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák se zastal prezidenta Miloše Zemana a zkritizoval postup policie během rozsáhlého zatýkání, jemuž se nevyhnul ani Úřad vlády či ministerstvo obrany. Demokracii v naší zemi neohrožuje prezident, ale právě podobné jednání policie. Uvedl to v rozhovoru pro Prvnízpravy.cz.

Milan Knížák se zastal Zemana. A varoval před policejním státem
Foto: Kateřina Bouda Kašparová
Popisek: Milan Knížák

„Demokratický systém v České republice neohrožuje Miloš Zeman tím, že pověřil sestavením vlády Jiřího Rusnoka. Politické strany tuto situaci ustojí. Za velmi vážné ohrožení demokracie v naší zemi však považuji nedávné přepadení sídla Úřadu vlády, zatčení normálních lidí policií a jejich následné odvlečení do vězení,“ prohlásil Knížák.

Postup policie je neuvěřitelný

Zvolený postup pokládá za nepřiměřený a spatřuje v něm demonstraci síly. A v tom vidí skutečné ohrožení demokracie. „Nerozumím tomu, proč policie postupovala tímto neuvěřitelným způsobem. V naší zemi snad ještě existuje něco, jako je lidská důstojnost. Kdyby policie požádala běžnou cestou tu paní Nagyovou o podání vysvětlení, tak by se normálně dostavila na policii. K tomu přece není potřeba pořádat policejní manévry,“ zlobí se Knížák.

A varuje: „Pokud se tyto případy budou opakovat, tak by u nás mohlo hrozit vytvoření policejního státu. K vyhrocené atmosféře ve společnosti značnou měrou přispívají i některá média, která za použití obehraných klišé neustále dokola hovoří o korupci. Tento problém je vážný, ale snad v naší zemi neexistuje pouze korupce,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proboha: „Agentka!“ Děsivé věci o prezidentce Čaputové

11:17 Proboha: „Agentka!“ Děsivé věci o prezidentce Čaputové

Během kampaně i po ní se co chvíli objevovala nařčení slovenské prezidentky, že je tzv. agentkou Sor…