Miliardář Janeček hovoří o „největším zlojedu moderní historie“. Čtěte, koho si vzal na paškál po Kalouskovi

27. 6. 2016 16:57

Nadační fond boje proti korupci miliardáře Karla Janečka sepsal knížku o Miroslavu Kalouskovi (TOP 09), kde se zájemce může dočíst, co všechno údajně tento politik spáchal. Jsou to jen spekulace, protože Kalousek nikdy nebyl z ničeho obviněn, natož odsouzen, ale text i tak vyvolal pozornost. A Karel Janeček přichází na nadcházející léto s novým čtením. Tentokrát mapuje dlouhou kariéru Václava Klause.

Miliardář Janeček hovoří o „největším zlojedu moderní historie“. Čtěte, koho si vzal na paškál po Kalouskovi
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Podnikatel a zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček

Text publikace je podle nadačního fondu sestaven z otevřených zdrojů. Mapuje i předlistopadovou kariéru premiéra a prezidenta, jenž transformoval českou ekonomiku ze socialistické na kapitalistickou. Své politické působení uzavřel v roce 2013 rozsáhlou amnestií.

První kapitola začíná ještě za socialismu a končí privatizací. Druhá kapitola popisuje právě privatizaci. „Na základě autentických citací je dokládáno, že již původní záměr transformace musel vést ke koncentraci státního majetku do rukou velmi omezeného počtu ‚hrdinů kapitalistické práce‘. Jako prostředek k tomu byla zvolena metoda kupónové privatizace,“ píše Janeček. Prý je poukázáno i na odpor vládních činitelů, kteří nestáli o žádoucí kontrolní mechanismy.

Celý text najdete zde.

„Třetí kapitola je věnována vztahu Václava Klause nebo jeho spolupracovníků k osobě Viktora Koženého, kauze vytunelovaných CS Fondů a kauze Investiční a poštovní banky, která působila coby gejzír problematických úvěrů a půjček. Ze svědectví vysokých politických činovníků plyne, že banka byla pod politickým vlivem. Zmíněn je také ‚pohádkový‘ příběh finanční skupiny PPF a jejího hlavního představitele,“ pokračuje Janeček.

Poslední kapitola je věnována konci Klausova premiérství a jeho vzestupu do pozice prezidenta republiky. Čtenáři prý nebudou ošizeni ani o podivnosti jeho zvolení v roce 2003 a znovuzvolení v roce 2008. Vše uzavírá amnestie z roku 2013. „Lze říci, že ostudná amnestie (článek II.), kterou na sklonku svého mandátu udělil některým zločincům, je logickým vyústěním jeho strategie a závazků vůči ekonomickým kriminálníkům minulosti, a tak se podle mého názoru definitivně kvalifikoval jako největší zlojed moderní historie,“ okomentoval vydání publikace předseda správní rady a zakladatel fondu Karel Janeček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Bordel v Chanově. Lidé hází odpadky přímo z oken, raději se nedívejte

18:57 FOTO Bordel v Chanově. Lidé hází odpadky přímo z oken, raději se nedívejte

Hromadící se odpadky pod okny domů v Chanově jen tak nezmizí. Mostecké technické služby se na zkoušk…