Miliardář, který umřel při golfu: Bulvár řeší dědictví

12.03.2013 10:08

Deník Blesk v úterním vydání informuje o smutném osudu zesnulého uhlobarona Luboše Měkoty. "V bance jmění, v posteli sám…" píše deník v narážce na to, že ani pohádkové jmění člověku nezajistí štěstí. Měkotovi utekla mladá manželka krátce po svatbě a ani následující vztah s modelkou Zuzanou Poláčkovou mu dlouho nevydržel. Není tedy zřejmé, kdo zdědí jeho majetek v odhadované výši asi 8 miliard korun.

Miliardář, který umřel při golfu: Bulvár řeší dědictví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto
reklama

 

Luboš Měkota vydělal miliardy při problematické privatizaci Mostecké uhelné, objevoval se na 18. - 20. místě českých boháčů a patřila mu televize Metropol a Pětka. Vlastnil také luxusní vilu v lukrativní pražské lokalitě nedaleko Strahova v sousedství dalších známých osobností.

Podnikatel zemřel v sobotu v berounském golfovém areálu. Podle dostupných informací se Měkota omluvil spoluhráčům a odskočil si. Poté, co se dlouho nevracel, jej přátelé našli mrtvého na toaletě. Cizí zavinění policie vyloučila.

Kdo bude dědit

Po smrti miliardáře se začaly objevovat otázky, kdo zdědí jeho rozsáhlý majetek. Manželství se ženou, kterou poznal jako studentku Vysoké školy finanční a správní, kterou vlastnil, dlouho nevydrželo. "Brzy ho ale opustila s golfovým trenérem. Poté byl vídán ve společnosti Zuzany Poláčkové. To ale už skončilo. Od té doby už žádnou vážnou známost nejspíš neměl," sdělil Blesku nejmenovaný zdroj.

Slovenská modelka Poláčková vztah s Měkotou potvrdila. "Nějakou dobu jsme spolu skutečně byli, ale už více než rok jsme se neviděli. Samozřejmě mě jeho smrt velmi mrzí, je to pro mě šok a je to určitě obrovská ztráta pro jeho rodinu a nejbližší," řekla deníku.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

14:31 „Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

V první hodině nedělních Otázek Václava Moravce proti sobě zasedly tři dámy – předsedkyně TOP 09 Mar…