Milion chvilek syčí: Tihle to chtěli utajit! Padají jména. Klaus ml., ANO, ODS, SPD. A ještě něco

11.03.2020 18:57

V zájmu ochrany státu poslanci předčasně ukončili svou schůzi a před koronavirem se rozprchli do svých domovů. Ještě předtím však stačili zvolit tři nové členy Rady ČT z šesti a jednoho člena Rady Českého rozhlasu z nutných dvou. A Milion chvilek pro demokracii se ozval...

Milion chvilek syčí: Tihle to chtěli utajit! Padají jména. Klaus ml., ANO, ODS, SPD. A ještě něco
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna
reklama

Samotnou volbu členů Rady ČT zastínil dopis předsedy volebního výboru Stanislava Berkovce (ANO), který svým stranickým kolegům rozeslal dopis, v němž popsal, koho by bylo dobré zvolit do tohoto orgánu, protože může jít na ruku hnutí ANO, a koho není dobré volit. Pravicová opozice konstatovala, že dopis připomíná kádrovací praktiky nechvalně proslulé komunistické Státní bezpečnosti.

Předseda Poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura ve Sněmovně navrhoval, že by poslanci měli volit veřejně, aby se ukázalo, zda se zákonodárci hnutí ANO drží doporučení svého kolegy Berkovce, či nikoliv.

Milion chvilek pro demokracii na sociální síti Facebook upozornil, kdo se postavil za veřejnou volbu a kdo za volbu tajnou. Pro tajnou volbu hlasovalo 62 poslanců z hnutí ANO ze 78, dalších 17 poslanců se našlo v ODS, 16 poslanců SPD Tomia Okamury, 6 sociálních demokratů, 11 komunistů, 3 lidovci, jeden zákonodárce hnutí STAN a také oba poslanci Trikolóry Václav Klaus mladší a poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková.

Pro veřejnou volbu členů Rady ČT hlasovalo 16 Pirátů, 4 poslanci TOP 09, 3 lidovci, 1 poslanec hnutí STAN a 1 sociální demokrat. „Přestože i sám Andrej Babiš prohlásil, že podobné volby by měly být veřejné, poslanci drtivě schválili volbu TAJNOU,“ napsal k tomu spolek Milion chvilek.

Členové spolku upozornili také na vyjádření poslance ANO Pavla Plzáka, který se netají svými kritickými názory na ředitele ČT Petra Dvořáka. Plzák pro server Info.cz konstatoval, že Berkovec psal dopis primárně pro něj.

„Ten e-mail (Stanislava Berkovce) byl určen mně… já jsem chtěl vědět o těch lidech něco víc... ale mě zajímala i jejich stranickost vůči našemu hnutí, protože my chceme nestranné lidi, ať jsou v tom negativním, nebo v tom pozitivním,“ uvedl k tomu Plzák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…