Milion chvilek zve na Staromák. Na Pitharta, Kroupu a Hutkův zpěv

11.11.2025 22:52 | Monitoring

Spolek Milion chvilek pro demokracii chystá v pondělí 17. listopadu shromáždění na pražském Staroměstském náměstí. Na akci, kde vystoupí i bývalý politik a spisovatel Petr Pithart, chtějí organizátoři vyjádřit podporu prezidentu Petru Pavlovi. Ten varoval, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš by se po svém jmenování premiérem dostal do střetu zájmů.

Milion chvilek zve na Staromák. Na Pitharta, Kroupu a Hutkův zpěv
Foto: Hans Štembera
Popisek: Shromáždění proti výzvám k násilí a nepřípustnému chování, které ohrožuje principy demokracie

Spolek Milion chvilek pro demokracii chystá shromáždění na Staroměstském náměstí  v Praze 17. listopadu, ke Dni boje za svobodu a demokracii. Akce začne v pondělí od 15 hodin. Pozvání k vystoupení přijal bývalý politik, právník a spisovatel Petr Pithart.

Organizátoři uvedli, že cílem setkání je pojmenovat nejen současnou společenskou situaci, ale také hrozby, které mohou Českou republiku v příštích letech čekat. „Na Staromáku pojmenujeme nejen současnou společenskou situaci a to, co nám v příštích letech hrozí, ale také, o jaké hodnoty se můžeme opřít a co s tím jako občané můžeme dělat,“ uvedli zástupci Milionu chvilek pro demokracii.

Později doplnili program ještě o dva vystupující: Zpěváka Jaroslava Hutku a politického komentátora a bývalého předsedu strany ODA Daniela Kroupu. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak to nevymyslíš., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusejipi , 12.11.2025 5:21:31
Oslava pádu komunistů bude vyjadřovat podporu komunistovi, kvůli kterému se sametka vlastně konala. Kruh se uzavřel a jsme tam, kde jsme byli.

|  23 |  0

Další články z rubriky

„Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

18:45 „Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

Naložil Kremlu, naložil Pekingu. Toto se mimo jiné hlásalo o mém někdejším starostovi Pavlu Novotném…