Milionové manažerské odměny v ČT! Spočítáno i přes odpor vedení televize. To budete koukat

01.03.2020 14:59 | Zprávy
autor: nab

Server Hlídacípes.org si posvítil na to, kolik berou manažeři v České televizi, která tento údaj odmítá zveřejnit s tím, že právo na soukromí manažerů placených z veřejných prostředků je nadřazeno kontrole veřejností. V roce 2019 si prý manažeři ČT v souhrnu přišli na více než 46,5 milionu korun. Hlídacípes.org se proto pustil do počtů a nabídl konkrétní odhady.

Milionové manažerské odměny v ČT! Spočítáno i přes odpor vedení televize. To budete koukat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Patnáct vrcholných manažerů České televize si v roce 2019 na mzdách a odměnách přišlo celkem na 46 542 678 korun, upřesňuje Hlídacípes.org. V průměru tak na jednoho manažera veřejnoprávní televize vychází částka přesahující 3,10 milionu korun.

Kromě Víta Koláře, ředitele korporátních vztahů a komunikace, a Denisy Kollárové, ředitelky marketingu a nových médií, prý žádný z ostatních členů managementu ČT nesouhlasil se zveřejněním své mzdy a odměn, jež získávají od České televize z veřejných prostředků. Za oba zmíněné manažery ale ČT rozhodla, že před zveřejněním údajů má přednost jejich právo na soukromí.

„Mzdy manažerů České televize se skládají ze dvou složek – pevné, která tvoří 70 procent základní mzdy, a pohyblivé složky – dosahující 30 procent. Aby na pohyblivou složku mzdy dotčený zaměstnanec v daném měsíci dosáhl, musí splnit hodnotící ukazatele stanovené v rozhodnutí generálního ředitele č. 6/2012,“ vysvětluje Hlídacípes.org a dodává, že mezi tato kritéria patří mimo jiné plnění rozpočtu ČT ve vazbě na finanční plán, sledovanost, spokojenost, kvalita řídící činnosti, spolehlivost nebo operativnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítek Prokop byl položen dotaz

Ústavní soud

Tvrdíte, že prezident chce, aby Ústavní soud: "stanovil vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost a aby uložil vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí." Na to jste přišel jak, že říká ÚS jak má rozhodnout? Není s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…