Miloš Zeman Rakušanům popsal svůj sen

12.04.2016 12:04

„V publiku je možná nějaký příští český prezident,“ uvedl úvodem své řeči český prezident Miloš Zeman na Česko-rakouském fóru. Jeho předřečníci prý vyčerpali všechna témata, tak se rozhodl pohovořit pouze o rakouské spolupráci. Celou řeč vedl v angličtině.

Miloš Zeman Rakušanům popsal svůj sen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman

„Myslím, že Rakousko, Německo a Nizozemí jsou na žebříčku prvních zemí, ve kterých investujeme. Já sám podporuji obchod s jablky, také zasazování jabloní, a to je pro mě důležité. Víte, že Martin Luther King řekl: Mám sen. Nechci tento citát zneužít, ale mám sen, který je spojen s česko-rakouskou spoluprací,“ podotkl Zeman.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

A následně svůj sen představil – podle jeho slov se vztahuje dávno do historie. Stejný sen měl i Karel IV. či podnikatel Tomáš Baťa. „A to je vodní koridor mezi Rakouskem a Polskem, který bude procházet skrz teritorium ČR. Tedy Dunaj–Odra–Labe. To je sen, který byl dříve v zákonech – například v rakouské monarchii,“ dodal s tím, že tento sen byl vlivem války zrušen. „Víte ale, že probíhají diskuse s Polskem, Slovenskem či Rakouskem,“ podotkl. Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) podle slov Zemana přislíbil studii, která pro celý projekt vznikne.

„Každý politik může mít obavy, pokud je přinucen diskutovat o dlouhodobých projektech. Neboť tyto projekty budou v rukou jeho následovníků, nikoliv v jeho rukou. A proto existuje jistá zdrženlivost vůči dlouhodobým projektům. Ovšem tyto projekty vytváří historii. A já pevně doufám, že všechny rozumné sny budou vyplněny. Neboť život beze snů je nudný a šedý,“ řekl závěrem Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další rozbuška kolem Českého rozhlasu. O práci přišel známý hudební kritik. Hřebejk a další už vidí rudě

14:05 Další rozbuška kolem Českého rozhlasu. O práci přišel známý hudební kritik. Hřebejk a další už vidí rudě

Uskupení Milion chvilek pro demokracii se smutkem oznámilo, že Český rozhlas ukončil spolupráci s je…