Miloš Zeman na Slovensku. Nahlas vyjmenoval zla v islámské civilizaci a zmínil i něco, co jistě nepotěší Sobotku

12.02.2016 12:22

Prezident Miloš Zeman vystoupil v Bratislavě na mezinárodní konferenci zaměřené na téma sociální demokracie v 21. století. Ve svém projevu, který následoval po úvodní řeči slovenského premiéra Roberta Fica, se zaměřil i na téma migrační krize.

Miloš Zeman na Slovensku. Nahlas vyjmenoval zla v islámské civilizaci a zmínil i něco, co jistě nepotěší Sobotku
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman a slovenský premiér Robert Fico

„Milý Robo, vážení kolegové za předsednickým stolem, vážení kolegové před předsednickým stolem, dovolte mi, abych jako realista začal smutnou vzpomínkou,“ zahájil svá slova Zeman pozdravením premiéra Roberta Fica (SMER-SD), který byl jeho předřečníkem, a ostatních přítomných.

Anketa

Co bude na konci roku 2018 dělat Miloš Zeman?

hlasovalo: 24109 lidí

„Byla doba, kdy ve středoevropském prostoru vládla sociální demokracie. Vládla v Polsku, byl u mě nedávno Saša Kwasniewski a vzpomínali jsme na tu dobu, kdy v prvním kole v katolickém Polsku byl zvolen levicový prezident. V Maďarsku náš společný přítel Gyula Horn. Dokázal vést svoji zemi. Krátce po něm nastoupil premiér, jehož nebudu jmenovat, ale který proslul výrokem: ‚Lhali jsme občanům ráno, lhali jsme občanům v poledne a lhali jsme jim večer.‘ To nebyla výrazná osobnost,“ vyprávěl.

Pak podle něj začal úpadek sociální demokracie. „A my před ním nemůžeme zavírat oči. V Polsku už není levice ani v parlamentu. V Maďarsku sice je, ale jako velmi velmi okrajová síla. Ach jo. Mohl bych být zdvořilý a mohl bych spravedlivě říci, že váš premiér Robert Fico je nejvýraznější osobností středoevropské levice. Ale budu realistický a řeknu, že Robert Fico je jedinou výraznou osobností středoevropské levice,“ řekl za potlesku. „A to je samozřejmě škoda,“ dodal.

CELÝ PROJEV MILOŠE ZEMANA ZDE

„Vzpomínám si, jak jsme se dívali na mapu a byly fáze, kdy téměř v celé Evropě byly levicové vlády. Kdy byly téměř v celé Evropě pravicové vlády. Nespoléhejme však na tento kyvadlový efekt. Tím, kdo tyto vlády postrkuje, je naše vlastní aktivita a my bychom měli hledat chyby u sebe a nesvádět vše na zlou konkurenci, která se nás snaží vytlačit z politického trhu,“ uvedl. 


Prezident Miloš Zeman a slovenský premiér Robert Fico (FOTO: Radim Panenka)

Nejzneužívanější pojem? Sociální stát

Dále pokračoval v tématu konference, ohledně sociálního státu. „Sociální stát je jeden z nejzneužívanějších pojmů v politickém diskurzu. A dokud si nevymezíme, co sociální stát znamená, neřekli jsme o něm nic. Levice a pravice bude vždy tvrdit, že je sociální v tom smyslu, že je tady koneckonců pro lidi. Akorát neřekne, že je tady pro lidi, kteří si mohou dovolit soukromé školy, soukromé nemocnice. To už pravice trochu zamlčuje. Ale rozhlédněme se po Evropě a zjistíme, že relativně v nejuspokojivější podobě existuje ve čtyřech zemích, kterým se říká skandinávské,“ podotkl. Nedávno prý viděl tabulku míry korupce. „Na prvním místě Norsko, druhé Švédsko, třetí Dánsko, čtvrté Finsko. Země s nejnižší mírou korupce. V tabulce konkurenceschopnosti vedou rovněž skandinávské země,“ připomněl.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„A teď to nepříjemné. Jednou z charakteristik skandinávského modelu jsou vysoké daně. A tady samozřejmě naši kolegové podnikatelé začnou protestovat, neboť kdo by si nepřál co nejnižší daně. Přiznejme si, že jsme zdědili karikaturu tržní ekonomiky po pravicových vládách. Karikaturu spočívající v tom, že jednou z forem privatizace je prostá zlodějna. A stejně tak jsme zatíženi obrovskou vlnou daňových úniků, které někteří považují za kavalírský delikt, kdežto v USA je tento přečin druhým nejtěžším zločinem hned po vraždě,“ připomněl opět. Projídání budoucnosti dokáže podle Zemana každý idiot, ale politik má investovat.

„Sociální model skandinávského státu vysokého zdanění ukazuje, že to není překážkou ekonomické úspěšnosti, naopak to ukazuje na sociální kohezi. Právě tímto přerozdělováním přes sociální kanály odstraňujeme nadměrné a leckdy ne zcela zasloužené diference mezi jednotlivými sociálními skupinami. A to říkám jako člověk, který tvrdí, že lidem, kteří nechtějí pracovat, by se neměly vyplácet štědré sociální dávky.

Řešením je deportace ekonomických migrantů

„My jsme si nechali pravicí, někdy i extrémní pravicí, ukrást téma, které patřilo, v její historii, sociální demokracii. A to je téma obrany národních zájmů a obrany evropských hodnot. A tváříme se jako lidé, kteří zapomněli na svoji minulost. A kdo zapomene na svoji minulost, je odsouzen ji ještě jednou prožít. Socialisté byli vždy internacionalisté v tom smyslu, že vítali migranty z kulturně podobných oblastí. Migranty, kteří se dokázali adaptovat, chcete-li asimilovat. V ČR například žije vietnamská komunita, která se skvěle asimilovala. Jejich děti studují vysoké školy, mluví perfektně česky, Vietnamci jsou pracovitější než průměrný český občan,“ řekl Zeman s tím, že tím se dopouští urážky vlastní země, ale proč to nepřiznat, když je to pravda. „Slováky nepočítám, Slováky beru jako naše lidi,“ řekl a vzpomněl také na Ukrajince.

„Nejsme xenofobní, pět procent české populace jsou cizinci. Ale my u slova migrace zapomínáme na jedno adjektivum. A to je islámská migrace. Politická korektnost je synonymem pro lež, chcete-li pro nevyřčenou pravdu. Islámská migrace není integrovatelná a asimilovatelná do evropské kultury. Uvedu jeden jediný příklad. Sociální demokracie celou dobu bojovala za práva žen. Islámská integrace znamená kulturu, kde súra 4 Koránu zní, že muž má svoji ženu právo bít. Islámská civilizace je civilizace, kde je ženám odpírán přístup ke vzdělání a veřejným funkcím. Islámská civilizace znamená, že svědectví ženy před soudem má poloviční hodnotu než svědectví muže. A tak bych mohl pokračovat dál a dál. Jediným způsobem řešení migrační krize je deportace ekonomických migrantů a těch, kdo hlásají násilí, náboženskou nenávist, zkrátka těch, kteří připravují teroristické akce,“ podotkl Zeman.

„Evropská unie, a já jsem její přívrženec, selhala na celé čáře v řešení migrační politiky,“ pokračoval. „Nebyla na ni připravena, a když migrační vlna přišla, ztrácela čas nekonečnými žvásty, kterým vznešeně říkala diskuse. Žvásty o tom, že migranty bychom tady vlastně měli vítat, protože máme nedostatek pracovní síly. Budiž, asi si nepřečetli, že průměrná nezaměstnanost v EU je 11 %, ale jistě eritrejský kybernetik může významně zvýšit kvalitu evropské pracovní síly. Takže tento argument evidentně padá a nebudeme si nalhávat, že mezi migranty jsou tzv. džihádisté, kteří mohou vytvořit spící buňky připravující obdobné teroristické akce, jako byly nedávno v Paříži,“ pokračoval Zeman.

Jestliže EU nedokázala zabezpečit ochranu svých vnějších hranic, což je podle Zemana první a základní pravidlo každého soustátí, pak dle jeho názoru nemá právo vymýšlet žádné kvóty. Tím se prý problém neřeší, ale pouze odsouvá. „A vytváří se tak nová kategorie nomádů kočujících evropskými státy a končícími v Německu, kde jsou štědré sociální dávky. Kdysi Angela Merkelová pozvala Syřany do Německa a nyní jsou všichni migranti Syřané. A nyní má Německo problémy, které si samo neuváženou politikou vytvořilo,“ sdělil Zeman. A zopakoval, že je potřeba deportovat ty, kteří sem přišli nikoliv jako ti, kteří prchají před válkou, ale ti, kteří jsou ekonomickými migranty. Ti zde dle jeho názoru nechtějí pracovat, ale chtějí žít ze sociálních dávek. „Proč rozšiřovat kategorii těch, kterým se říká nepřizpůsobiví?“ dodal.

„Sociální demokracie by měla chránit národní zájmy, měla by chránit historické kořeny nejenom z té vlastní, ale i z té evropské kultury a uvědomit si, že tato kultura je neslučitelná s kulturou nenávisti vůči nevěřícím a s kulturou založenou na snaze podrobit si tyto nevěřící a udělat si z nich své otroky. Čímž jsem citoval jedno ze svatých písem, nikoliv však písmo evangelické. Nicméně ani v Paříži teroristé nevolali ‚Pochválen buď Ježíš Kristus‘, ale ‚Alláhu Akbar‘,“ uzavřel téma Zeman.

„Dovol mi, abych Ti nikoliv jako prezident ČR, ale jako přítel Miloš Zeman popřál, a Tvé straně SMER, hodně úspěchů v nadcházejících volbách,“ popřál závěrem Ficovi prezident Zeman.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vefTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ajajaj, tohle se v kavárně líbit nebude. Petr Pavel je u Ukrajiny „realista“

21:00 Ajajaj, tohle se v kavárně líbit nebude. Petr Pavel je u Ukrajiny „realista“

„I voják může být ve funkci prezidenta humanistou,“ říká generál Petr Pavel, jenž byl hostem pořadu …