Miloše Zemana v superdebatě prezidentských lídrů v ČT neuvidíte. Když ale přepnete...

05.01.2018 8:31

Česká televize chystá na čtvrtek 11. ledna velkou prezidentskou debatu, jenže bez prezidenta. Zeman dal veřejnoprávní televizi košem. Zase.

Miloše Zemana v superdebatě prezidentských lídrů v ČT neuvidíte. Když ale přepnete...
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Moderátor Václav Moravec
reklama

Moderátor Václav Moravec chystá na čtvrtek 11. ledna velkou prezidentskou debatu. Pokud však někdo doufal, že se tentokrát v jednom studiu sejde všech devět kandidátů na prezidenta, tak doufal špatně. Páteční Lidové noviny píší, že Zeman dal Moravcovi košem. Místo studia České televize zájemci prezidenta uvidí zase na TV Barrandov s Jaromírem Soukupem.

„Místo rétorického přetlačování s osmičkou soupeřů volí sólo ve vlastním pořadu na spřátelené televizi Barrandov. Její šéf Jaromír Soukup mu zajistí luxus: Zeman dostane skoro hodinu pro sebeprezentaci, navíc se nemusí bát nepříjemných otázek. Protikandidáti se zatím budou potit v Kongresovém centru, odkud finální debatu vysílá ČT,“ píše deník.

Zeman tak ani tentokrát nevyslyšel výzvu Mirka Topolánka, který na Hrad volal: „Miloši, neschovávej se.“ Narážel tím na to, že se Zeman odmítá v otevřené debatě postavit svým protikandidátům. Profesor Jiří Drahoš s Mirkem Topolánkem se nedávno v Českém rozhlase shodli na tom, že prezident pohrdá svými voliči, když neustále opakuje, že nevede kampaň. Místo toho podle nich vede „nekampaň“ s billboardy, které zřídili jeho spojenci v čele s kancléřem Vratislavem Mynářem.

Do boje o Hrad může zasáhnout ještě televize Prima. Tuto neděli sice do televize nedorazí sám Zeman, ale příjde jeho předchůdce v úřadě Václav Klaus, který před minulou prezidentskou volbou hlasitě podpořil Miloše Zemana proti čestnému předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

16:30 Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se opřel do ceny Český lev. Podle něj šlo jen o filmovou párty. A dos…