Milošku, dej si bacha. Jiří Vyvadil varuje Zemana, aby to s vazbami na Babiše nepřehnal

19.12.2016 17:25

Advokát Jiří Vyvadil se na serveru VašeVěc.cz zamýšlí nad současnými vazbami mezi prezidentem Milošem Zemanem a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Jak Vyvadil píše, nepochopil například dnešní veto zákona o střetu zájmů.

Milošku, dej si bacha. Jiří Vyvadil varuje Zemana, aby to s vazbami na Babiše nepřehnal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

„Tento zákon z pera zejména poslance a dnes ministra Chvojky získal Andreji Babišovi takový politický úspěch, že v posledním půl roce trvale kraluje v hitparádách volebních preferencí a často s 12% odstupem nad ČSSD, která tento zákon vyvolala,“ poznamenal k zákonu Vyvadil. V jistém smyslu byl podle něj zákon pro Babiše darem z nebes. „Lidé vždycky stojí za tím, proti kterému se všichni spojí. A ČSSD v tomto ohledu se chovala jako kamikadze,“ dodal Vyvadil. Podle něj však věcně a snad ani právně proti tomu zákonu nelze nic namítat. 

„Co je lehce potupné pro Miloše Zemana, že se nechal zapojit do této hry… Měl s nonšalancí velmože tuto hru ignorovat. Dokud bude mít podporu kolem 55 %, tak jej Babiš bude podporovat. Ale zase ne tak moc,“ prohlásil následně Vyvadil. Dovede si podle svých slov představit, že jako dravý podnikatel vyšle proti Zemanovi současného ministra obrany Martina Stropnického (ANO), a to v momentě, kdy dospěje k názoru, že by Zeman mohl být poražen.

Původní text ZDE.

„Nikdo snad v této zemi neumí řinčet zbraněmi proti Rusku a dramaticky vykřikovat, že musíme prozápadní orientaci udržet stůj, co stůj, jako ministr obrany Stropnický. I Poláci podávají horší herecký výkon, a to je co říci… Že je to dnes již jen klaunovský obrat, který přirozeně Stropnický, bývalý člen KSČ, aktivní mladý důstojník v jakémsi sovětském štábu ve filmu Osvobození Moskvy, kde zřejmě získal ostruhy pro dnešního ministra obrany členského státu NATO, je jasné a zároveň to nikomu nevadí,“ dodal Vyvadil.

Jak dodal závěrem, je samozřejmě věcí prezidenta Zemana, co a jak chce dělat. „Když ho baví bojovat za Babiše, je to jeho problém,“ uzavřel slovy bývalého předsedy ODS Mirka Topolánka: „Použít, zahodit. Milošku, dej si bacha,“ varoval Topolánek Zemana.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…