Minář se cítí poškozen zákazem velkých demonstrací, žene to k soudu. A má i plán B

08.06.2020 17:03 | Zprávy
autor: mp

Spolek Milion chvilek pro demokracii oznámil, že se obrátí na soud, aby vyjasnil, zda má vláda právo omezovat právo shromažďovací garantované ústavou. Vláda omezila demonstrace na pět stovek osob na jednom místě a Minář a kolegy s vládou nesouhlasí. Ukazuje se však, že i navzdory nesouhlasu se spolek vládě přizpůsobí. Jak? Nahlédněte.

Minář se cítí poškozen zákazem velkých demonstrací, žene to k soudu. A má i plán B
Foto: Repro Facebook
Popisek: Mikuláš Minář

Milion chvilek pro demokracii se znovu hlásí o slovo. Chce dát předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) vědět, že stále sleduje jeho počínání.  Po koronavirové přestávce se blíží další demonstrace. Ale ne taková, jaká proběhla na Letné, kde se sešly stovky tisíc lidí.

Spolek Milion chvilek chce nechat zjistit soud, zda má vláda právo ve jménu ochrany zdraví zakazovat protestní akce proti vládě omezením počtu osob, které se mohou akce zúčastnit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

EU

Kritizujete EU neustále, oprávněně, ale proč jste slevili z vašeho požadavku na referendum o vystoupení? Nebo bude? A můžete jinak, když budete ve vládě zabránit tomu, aby nám EU zdražovala život?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

16:42 „Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

Spolek Věci zásadní v komentáři pro ParlamentníListy.cz připomíná dva roky od tragické střelby na FF…