Ministerstvo Marksové ukončilo smlouvu s dodavatelem systému na výplatu dávek

16.11.2017 16:16 | Zprávy
autor: čtk

Nový systém pro vyplácení dávek za stovky milionů korun úřady práce příští rok mít nebudou. Ministerstvo práce odstoupilo od smlouvy s firmou OKsystem, která zvítězila v tendru. Podle zástupců resortu byl průběh zakázky neuspokojivý a společnost nezaručila, že vše stihne dokončit. Firma si naopak stěžuje na nesoučinnost ministerstva. ČTK o tom informoval mluvčí ministerstva Petr Habáň. Zdůraznil, že nynější postup vyplácení příspěvků a podpor neohrozí. Podle Habáně úřad připravuje vyhlášení nové zakázky. ČTK zjišťuje vyjádření firmy.

Ministerstvo Marksové ukončilo smlouvu s dodavatelem systému na výplatu dávek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

OKsystem zajišťuje aplikace pro agendu dávek či zaměstnanosti dvě desetiletí. Tyto systémy resort pod vedením někdejšího ministra Jaromíra Drábka (TOP 09) vyměnil v roce 2012. Po dvou letech je ale úřadům práce kvůli pochybení při výběru dodavatele zakázal používat antimonopolní úřad, úředníci se tak ze dne na den vrátili k OKsystemu. Po nástupu ministryně Michaely Marksové (ČSSD) ministerstvo vyhlásilo čtyři tendry na úplně nový systém za celkem 1,5 miliardy, který měl původně fungovat od letošního ledna. Termín plného provozu se ale o dva roky odsunul. Sněmovní sociální výbor koncem září vedení ministerstva za zpoždění ostře kritizoval. Dvouletý odklad a zajištění provozu, o který se dál stará OKsystem, vyjdou asi na miliardu.

Systém pro vyplácení dávek je součástí celkového nového systému. O tuto zakázku za 616 milionů korun mělo zájem šest uchazečů. Zvítězil OKsystem. Resort původně plánoval, že smlouvu uzavře v červnu 2015. Platit měla do konce příštího roku. Podle mluvčího se kontrakt uzavíral loni začátkem listopadu a firma měla dodat finální otestované dílo do 20. července příštího roku. Ministerstvo požadovalo záruku, že se vše do termínu stihne, dodal mluvčí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…