Ministerstvo chystá dětské skupiny. Pomůžou prý státní kase

09.07.2012 21:42

Ministerstvo práce a sociálních věcí přišlo s návrhem, jak pomoci státní kase. Zřídily by se tzv. dětské skupiny pro rodiče, kteří chodí do práce, ale nemají kam dávat své potomky. Šlo by o jakousi alternativu k jeslím a mateřským školkám. Díky nim by mohlo více dospělých pracovat, a odvádět tak daně z příjmu.

Ministerstvo chystá dětské skupiny. Pomůžou prý státní kase
Foto: cppp.cz
Popisek: Děti, ilustrační foto.
reklama

Resort Jaromíra Drábka přišel se zlepšovákem pro rodiče, které nemají kam dávat své malé děti, a tak nemohou pracovat. V budoucnu by své potomky od šesti měsíců do nástupu do školy mohli dávat do tzv. dětských skupin. Firmy by si tuto službu mohly odepsat z daní a byla by vhodnou alternativou k jeslím a školkám, kterých v poslední době ubylo.

V roce 2008 byl v Česku totiž porodní boom, ovšem následující roky počet narozených dětí opět klesal. Proto bylo mnoho školek zavřeno a nyní chybí. Ve školním roce 2010/2011 bylo odmítnuto 39 500 žádostí o přijetí do předškolních zařízení.

Dětské skupiny by přitom mohli zakládat zaměstnavatelé i jednotlivci. V jedné takové skupině by bylo nejvíce 24 dětí. Ministerstvo práce by její zřízení povolilo, pokud by byly splněny hygienické podmínky a byly zajištěny vhodné podmínky a personál.

Cílem dětských skupin by prý nebylo vzdělávat, ale ani fungovat za účelem zisku. Rodiče by s poskytovatelem uzavírali smlouvu, podle níž by platili jen náklady. Zároveň by dostali slevy na daň z příjmů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šedivý: Spojení Číny a Ruska? NATO zaspalo. To, pokud se dokončí... A k tomu další rána

19:34 Generál Šedivý: Spojení Číny a Ruska? NATO zaspalo. To, pokud se dokončí... A k tomu další rána

Při spojování Ruska a Číny Severoatlantická aliance zaspala, kdyby se tyto dvě velmoci spojily i voj…