Ministerstvo financí neprávem obviňuje naše hejtmany, míní Benešová

15.03.2013 11:07

Místopředsedkyně ČSSD Marie Benešová, která obhajuje svůj post na ostravském sjezdu strany, hovořila o tom, jak vypadá současná politická situace a čeho osobně za dobu svého působení ve stínové vládě dosáhla.

Ministerstvo financí neprávem obviňuje naše hejtmany, míní Benešová
Foto: ČSSD
Popisek: Ministryně spravedlnosti Rusnokovy vlády Marie Benešová
reklama

"Měla jsem ve stínové vládě na starosti boj s korupcí a byla jsem mluvčí pro tuto problematiku. Zpracovala se koncepce, která byla schválena a odprezentována a podrobně diskutována. Máme základní body, kde se shodujeme s prezidentem republiky na majetkových přiznáních a dalších opatřeních jak zabránit korupci v zemi," uvedla Benešová.

Nicméně poté, co hovořila s hejtmany sociální demokracie, došla k přesvědčení, že je nutné doplnit protikorupční program o další bod.

MF obviňuje naše hejtmany

"Zjistila jsem, že Ministerstvo financí jako auditní orgán, který za tuto problematiku odpovídá, se snaží svalovat vinu na naše hejtmany, snaží se ukazovat na jejich nedostatky a tvrdí, že jsou odpovědni za chyby v čerpání dotací," řekla místopředsedkyně s tím, že je nutné proti těmto praktikám zakročit.

Zdůraznila také spolupráci se ženami, seniory a mladými sociálními demokraty. "Se všemi jsem mluvila a musím především ženám poděkovat za nová témata. Nutná je zejména korekce zákona o exekutorech," uvedla Benešová.

Závěrem vyjádřila svou radost nad zvolením Miloše Zemana (SPOZ) novým českým prezidentem. Podporu mu vyjadřovala už od prvního kola prezidentské volby.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

14:16 FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

Český internet žije celý víkend fotografií z porady prezidenta Zemana s experty. Rozebírá zejména fa…