Ministr Chládek žaluje noviny. Napsaly o něm, že je gauner a čeká, až se vykvákají

07.04.2014 9:31

Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) žaluje okresní noviny vycházející v Rakovníku. Nelíbí se mu, že krátce po zatčení středočeského exhejtmana Davida Ratha otiskly dva komentáře. „Vlastně o mně napsali, že jsem gauner,“ vysvětluje Chládek, který byl do Rathova zatčení jeho náměstkem. O případu píší dnešní Hospodářské noviny.

Ministr Chládek žaluje noviny. Napsaly o něm, že je gauner a čeká, až se vykvákají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Marcel Chládek

Anketa

Co soudíte o skandálu kolem privatizace OKD ve vztahu k premiéru Sobotkovi?

hlasovalo: 8046 lidí

Podle nich žaluje Chládek týdeník Raport za dva komentáře. „Nemůže za to, že Rath je korupčník. Nevěděl to. On takový není. Počká, až usedne prach a novinářská svoloč se vykváká… Když to dobře skoulí, zase bude v krajem placené inzerci stříhat pásky. Bude i ministrem školství… Přidá peníze učitelům. Budou ho uctívat…" cituje deník z okresního týdeníku.

Chládek se prý chce soudit kvůli tomu, že články vyšly v jeho volebním obvodu a domnívá se, že okresní periodikum na něj dělá cílenou očerňovací kampaň.

Podle HN má žalobu v květnu řešit středočeský soudce Vojtěch Cepl. Ten podle listu „odhalil pozadí očištění tehdejšího šéfa lidovců Jiřího Čunka“.

reklama

autor: vam

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

vedení

Pane Nachere, jste hodně výrazná osobnost a jako jeden z mála z ANO máte podle mě i schopnost se domluvit i s ostatními stranami. Proč tento váš potenciál nevyužijete a nekandidujete do vedení? Nebo to není podle vás možné, když je tam Babiš a jeho nejvěrnější? Podle mě je škoda, že vedení ANO není ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

12:40 Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

O cestě premiéra Fialy do USA informovaly mezi českými médii i Novinky.cz včetně upozornění na sociá…