Ministr Drábek rozhodne, zda přidá peníze na sociální služby

10. 4. 2012 6:37

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) bude v úterý jednat s neziskovými organizacemi o navýšení rozpočtu na sociální služby. Spolky pečující o postižené či seniory požadují pro letošek o půl miliardy korun víc, jinak prý bude vážně ohroženo 200 organizací. Drábek už ale při předchozích vyjednáváních uvedl, že nemá z čeho přidat. Pokud se nepodaří problém s nedostatkem financí vyřešit, chtějí "neziskovky" 16. dubna u ministerstva demonstrovat. Informuje ČTK.

Ministr Drábek rozhodne, zda přidá peníze na sociální služby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek
reklama

Na sociální služby má jít letos formou státních dotací 6,2 miliardy. Přitom ještě před čtyřmi lety bylo na tyto účely vyčleněno 7,5 miliardy. Drábek už dříve připustil, že sociální služby jsou podfinancované, oproti loňsku jim pro tento rok přidal aspoň 100 milionů. Ze státní dotace zbývá rozdělit ještě 190 milionů, to ale zástupcům Armády spásy, Charity ČR, Národní rady osob se zdravotním postižením nebo diakonie nestačí.

Ministerstvo práce se snaží neziskové organizace uklidnit také tím, že mohou čerpat 1,18 miliardy prostřednictvím individuálních projektů krajů. O peníze si ale zatím žádný krajský úřad nepožádal, finance budou navíc k dispozici až koncem roku nebo v roce 2013.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrádce Vojtěch Filip? Umělci mluví jinak, než by se čekalo. Rusko, rudí a Novotný

13:04 Zrádce Vojtěch Filip? Umělci mluví jinak, než by se čekalo. Rusko, rudí a Novotný

ANKETA „Jen se zase pár magorů pokouší zviditelnit,“ reaguje na iniciativu hnutí STAN vůči předsedov…