Ministr Kubice zahájil kázeňské řízení s policejním prezidentem

3. 1. 2012 17:40

Ministr vnitra Jan Kubice zahájil kázeňské řízení s policejním prezidentem Petrem Lessym. Učinil tak kvůli Lessyho dřívějším výrokům zejména na adresu náměstka zlínské krajské policejní správy Jaroslava Vaňka v souvislosti s kauzou takzvaného Toflova gangu, řekl ČTK mluvčí ministerstva Pavel Novák. Případem se zabývala policejní inspekce a podle mluvčího poukázala na možná pochybení policejního prezidenta.

Ministr Kubice zahájil kázeňské řízení s policejním prezidentem
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Ministr vnitra Jan Kubice
reklama

Inspekce se případem zabývala na základě trestního oznámení, které na Lessyho loni v září podali šéf zlínské policie Bedřich Koutný s Vaňkem. Podle deníku Právo se jim nelíbil především Lessyho výrok o tom, že jeden z obviněných údajných členů brněnského policejního gangu Rudolf Setvák zametal v minulosti jako pracovník inspekce oznámení na tehdejšího ředitele brněnské policie Vaňka. Inspekce počátkem prosince rozhodla, že se Lessy nedopustil trestného činu, předala však případ Kubicemu ke kázeňskému projednání.

"Poradní komise, kterou ministr vnitra k tomuto účelu zřídil, po prostudování podkladů doporučila ministrovi vnitra zahájit kázeňské řízení," uvedl Novák. Ministr její doporučení akceptoval a dnes řízení započal. Uvědomil prý o tom i Lessyho, který má nyní 15 dní na vyjádření.

Právě spor s Vaňkem a Koutným označil dříve Kubice za jednu z příčin, pro které koncem loňského listopadu vyzval Lessyho k rezignaci. Hlavním důvodem byl pak podle něho přístup policejního prezidenta k plánovaným systémovým a personálním změnám u policie. Lessy nakonec ve funkci zůstal, vyhověl Kubiceho požadavkům na změny v uspořádání policejního prezidia.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pas, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úniky od policie, sebevražda, Kroupa u soudu těžce narazil. Zase. Petr Žantovský připomíná selhání novináře, které uniká veřejnosti

7:44 Úniky od policie, sebevražda, Kroupa u soudu těžce narazil. Zase. Petr Žantovský připomíná selhání novináře, které uniká veřejnosti

TÝDEN V MÉDIÍCH Několik ukázek toho, jak pracuje novinář, který dostal novinářské ceny, který pobíra…