Ministr Kulhánek tvrdí, že dezinformace jsou horší než virus. Média jsou „kyslíkem demokracie“

03.05.2021 17:11 | Zprávy
autor: AZy

Ministři zahraničí České republiky, Slovenska a Rakouska se postavili za novináře. Útoky na ně jsou nepřijatelné. Svobodná média jsou podle nich kyslíkem demokracie a dezinformace je horší než virus. Údajně je třeba také více koordinovat na mezinárodní úrovni, a to i s justicí. A pozor! Slova o evropské rodině...

Ministr Kulhánek tvrdí, že dezinformace jsou horší než virus. Média jsou „kyslíkem demokracie“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek

Ministři Jakub Kulhánek, Ivan Korčok a Alexander Schallenberg vydali svým jménem článek při příležitosti Světového dne tisku, nazvaný „Novináři bez ochrany“. V pondělí ho pak vydaly Lidové noviny.

Podle ministrů se nezávislí novináři při své práci stále častěji stávají oběťmi útoků a během pandemie covidu-19 tyto tlaky podle nich ještě narostly. „Dezinformace se šíří rychleji než virus, takže našimi nejlepšími spojenci v boji s touto pandemií se stávají svobodné a kvalitní sdělovací prostředky a přístup ke spolehlivým informacím. Nicméně tito spojenci sami čelí útoku,“ napsali politici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Funkce

Podle vás Turek svým počtem funkcí nějak vybočuje? Podle mě je bohužel celá řada politiků, co myjí xxx funkcí. Proč tomu nezamezíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…