Ministr Metnar protestuje: Šíří se lži o schůzce v Marrakéši. Tyto dezinformace je možné vyvrátit

16. 5. 2018 13:25

Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar v rozhovoru pro Aktuálně.cz hovořil o schůzce v Marrákeši, kde byla přijata politická deklarace týkající se migrace. Vyjádřil se i k tomu, jak jej rozlítily lži o přílivu běženců.

Ministr Metnar protestuje: Šíří se lži o schůzce v Marrakéši. Tyto dezinformace je možné vyvrátit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Lubomír Metnar
reklama

„Když se ty lži začaly objevovat, říkal jsem si, že jsem byl zjevně úplně na jiné konferenci, než o níž se zmiňovala média,“ nechal se slyšet Metnar. Podle jeho slov v deklaraci nejsou nové závazky a nic pro Česko se nezmění. 

„Vyjadřujeme tím memorandem aktivitu boji proti nelegální migraci, proti převaděčství a vyjadřujeme tím podporu k navracení zpátky do afrických zemí, z nichž odešli do Evropy,“ míní Metnar a opakoval, že na konferenci se vedla hlavně diskuze o tom, jak lépe bojovat proti nelegální migraci.

Původní text ZDE

„Podstatou je, že s těmi zeměmi musíme jednat, protože z nich ti lidé utíkají. Ty dezinformace je možné vyvrátit. Z jednání je závazek – a to podpora lepší ochrany hranic těch klíčových zemí. Podporujeme pohraniční stráže, aby zabránily nelegálnímu vycestování z Afriky do Evropy,“ sdělil Metnar, jehož podle jeho slov dezinformace překvapily. 

„V oblasti pracovní migrace nedojde k žádné změně. Vše zůstává při starém, v této oblasti záleží na všech členských státech, zda někoho chtějí a zda někoho potřebují přijmout kvůli práci,“ dodal dále Metnar. V závěru rozhovoru pak pohovořil i o situaci v České poště.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …