Ministr Ťok se pořádně rozčílil v ČT. Zvažuje prý i žalobu na novináře Kroupu

17.03.2015 22:31

Ministr dopravy za ANO Dan Ťok a poslanec František Laudát (TOP 09) v úterních Událostech, komentářích České televize řešili, jak to bude s výběrem mýta v Česku. Ministr Ťok následně zostra zúčtoval s novinářem Jankem Kroupou kvůli možné korupční kauze ve Skansce. Jestliže mě očerňuje kvůli údajné korupci, zvážím žalobu, rozpálil se šéf rezortu dopravy.

Ministr Ťok se pořádně rozčílil v ČT. Zvažuje prý i žalobu na novináře Kroupu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka doprovodil nově jmenovaného ministra dopravy Dana Ťoka do křesla

Ministr hned v úvodu poznamenal, že doufá v to, že se tendr na nový výběr mýta ještě stihne. "Pokud firmy nesáhnou k častému folklóru a nebudou podávat stížnosti," podotkl Ťok s dovětkem, že jeho předchůdci ve funkci v této věci neodvedli to, co zřejmě bylo třeba.

"Pan ministr Prachař vypsal tendr na projektového manažera, a byl vypsán tak špatně, že bylo třeba ho zrušit," pálil ministr i do svých řad, neboť Antonín Prachař byl stejně jako Ťok ministrem za ANO. Je možné, že provozovatelem zůstane nadále společnost Kapsch, jen by prý musela zlevnit - podle šéfa rezortu možná i o třicet procent.

Laudát na druhé straně nechápe, proč vlastně příprava tendru na mýto trvá tak dlouho. "Vypsal bych otevřenou soutěž, kde bych se ptal firem, jak to chtějí udělat a jak vysoké budou jejich marže. Ministrovi by mělo stačit na soutěž sedm měsíců," poznamenal poslanec TOP 09.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Ťok ujišťoval, že se snaží postupovat co nejrychleji, ale nemůže si dovolit dopustit diskontinuitu ve výběru mýta, protože jde o miliony korun denně.

Odmítám očerňování, rozčílil se ministr

V závěru se ministr vyjadřoval i k údajné korupci ve firmě Skanska z doby, kdy pro společnost pracoval i Ťok. Informoval o tom Švédský a Český rozhlas. Na podrobnosti je podle Ťoka třeba se ptát lidí, kteří kauzu rozjeli, což rozhodně nebyl on. Podezření z korupčního skandálu důrazně odmítá.

"To je naprostá dezinformace a já ji naprosto odmítám. Kdybych měl v roce 2011 jen stín pochybností, obrátil bych se na policii. A pokud pan Kroupa nepřinese důkaz, tak budu vážně zvažovat podání žaloby na ochranu mého jména, protože se mi dosud nestalo, aby mě někdo tímto způsobem poškodil."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirát čekal zvolení. Nic. Tak píše pravdu o straně

11:12 Pirát čekal zvolení. Nic. Tak píše pravdu o straně

Piráti v současné době vyjednávají o účasti na vládě. Jejich pozice ovšem se čtyřmi poslanci není si…