Ministr je hovado, napsal časopis doktorů. A známá tvář dělá dusno

19.02.2013 7:51

Magazín České lékařské komory, doručovaný lékařům, obsahoval ve svém únorovém čísle brutální útok na ministra Leoše Hegera, který si o sobě mohl přečíst, že je hovado. To rozlítilo známého lékaře Jana Hnízdila, podle kterého jsou taková slova v rozporu s etickým kodexem lékaře.

Ministr je hovado, napsal časopis doktorů. A známá tvář dělá dusno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf České lékařské komory Milan Kubek

V únorovém čísle časopisu Tempus medicorum, vydávaného Českou lékařskou komorou, byla publikována anketa s otázkou,  zda již lékaři spočítali, o kolik je připraví úhradová vyhláška ministra Hegera. V odpovědi jistého Martina Konečného bylo možno se dočíst: „Pan ministr je stejné hovado jako Kalousek nebo kdokoliv jiný v naší pseudopravicové vládě.“ Jak redakce ParlamentníchListů.cz ověřila, přesně takové vyjádření se v časopise, který je na internetu k dispozici i v elektronické podobě, nalézá.

Tato slova nenechala klidným známého lékaře Jana Hnízdila. Ten v poznámce pro MF DNES připomněl, že zodpovědným šéfredaktorem periodika je prezident komory Milan Kubek, kterému posléze ocitoval etický kodex ČLK. Podle něj je základem vztahu mezi lékaři čestné, slušné a společensky korektní chování, s přiznáním práva na vlastní názor.

„Lékař v zájmu své stavovské cti nesmí znevažovat profesionální dovednosti jiných lékařů, natož používat ponižujících výrazů o jejich osobách a komentovat nevhodným způsobem jejich činnost,“ cituje dále z lékařského kodexu. Je prý zjevné, že zvěřejněný anketní příspěvek o docentu Hegerovi je zcela zjevným porušením těchto zásad.

Navíc tyto výroky zjevně brání kultivované diskusi, nezbytné pro hledání shody při řešení problémů zdravotnictví. Proto se Hnízdil jako řádný člen České lékařské komory ministru Hegerovi omlouvá, a žádá etickou komisi ČLK, aby celý případ prošetřila a vyvodila zodpovědnost.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

22:35 Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

„Nejezděte do Prahy, je to tam nebezpečné, půjde o život! Nemá cenu riskovat,“ varuje před cestami d…