Ministři vnitra visegrádské čtyřky dnes budou v Praze jednat o migrační krizi

19.01.2016 6:28

Otázky vnitřní bezpečnosti EU, reakce na migrační krizi nebo boj proti terorismu budou tématy jednání ministrů vnitra visegrádské čtyřky (V4), kteří se dnes sejdou v Praze. Ministři V4 také budou jednat se zástupci Slovinska, Srbska a Makedonie, s kterými proberou možnosti posílení spolupráce v oblasti migrace a ochrany hranic západního Balkánu.

Ministři vnitra visegrádské čtyřky dnes budou v Praze jednat o migrační krizi
Foto: ČT
Popisek: Vlajky zemí Visegrádské čtyřky a EU
reklama

Země V4 při loňských debatách o migraci uvnitř EU odmítaly kvóty. Česko delší dobu zastává názor, že ke zvládnutí migrační krize pomůže budování záchytných středisek v zemích, kudy do unie proudí nejvíce migrantů. Na tomto kroku se představitelé osmadvacítky dohodli na loňském červnovém summitu v Bruselu, podle českého ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) je však zavádění hotspotů pomalé.

Česko také prosazuje co nejrychlejší vybudování evropské pohraniční stráže nebo zlepšení návratové politiky vůči ekonomickým migrantům. Ministři by se také měli připravit na debatu po změně předsednictví EU, kterou povede Nizozemsko. První neformální schůzka evropských ministrů vnitra by se měla uskutečnit na konci ledna. S balkánskými státy pak bude V4 debatovat o tom, co potřebují a jak jim evropské země mohou pomoct při zvládání migrační krize.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…