Ministryně Malá změnila přístup vysokých škol. Chtějí i zpětně kontrolovat diplomky svých absolventů

11.08.2018 17:30

Druhá vláda Andreje Babiše (ANO) přišla krátce po svém zrodu hned o dva ministry. Bývalé ministryni spravedlnosti za hnutí ANO Taťáně Malé politicky zlomilo vaz, že ve své vysokoškolské práci opisovala z cizích zdrojů a text vydávala za svůj. S týmž problémem se potýkal i exministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD). Možná právě tyto dvě aféry přiměly vysoké školy, aby překontrolovaly i další absolventské práce. Na co asi přijdou?

Ministryně Malá změnila přístup vysokých škol. Chtějí i zpětně kontrolovat diplomky svých absolventů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bagatelizovala také počet plagiovaných stránek ve svých diplomových pracích

Dva ministři ve vládě Andreje Babiše (ANO) museli skončit krátce poté, co začali. Politicky jim zlomilo vaz, že pravděpodobně podváděli při psaní své závěrečné vysokoškolské práce. Zmíněné aféry přiměly vysoké školy ke kontrole dalších prací. K namátkové kontrole sáhne i Masarykova univerzita v Brně. „V návaznosti na aktuální kauzy zvažujeme namátkové kontroly prací, které vznikly před zavedením systému na odhalování podobností v roce 2006,“ řekla mluvčí Tereza Fojtová. Větší kontrole budou pravděpodobně podrobeni i studenti, kteří diplomové či bakalářské práce momentálně píší.

O posílení kontroly závěrečných prací uvažuje také Mendelova univerzita v Brně. Řeší, jak bojovat proti psaní diplomových prací za úplatu. To, že za studenta bakalářskou či diplomovou práci napsal někdo jiný, program na odhalování plagiátů nepozná.   

Zdá se, že proti posílení kontrol nic nemají ani sami studenti. „I já jsem svou práci v systému kontrolovala několikrát. Pokud studenti neumí diplomku napsat sami, nemají na vysoké co dělat,“ uvedla studentka Veronika Mikulová. Její slova přinesl server Deník.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hidžábnice“ a Zemanem oceněná ředitelka: Diskriminace, souhlasí muslimka s rozsudkem. Ale Stanislav Křeček...

11:36 „Hidžábnice“ a Zemanem oceněná ředitelka: Diskriminace, souhlasí muslimka s rozsudkem. Ale Stanislav Křeček...

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček a teplická Arabka a muslimka Eman Ghalebová se vyjádřili k roz…