Mirek Topolánek: Babiš je dobytek. Zeman vlastizrádce. Fujtajbl. Ty kydy...

17.04.2018 15:13

Někdejší premiér Mirek Topolánek nadále sleduje politické dění. Prorokuje, že to nemusí dlouho trvat a prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš skončí v teplácích.

Mirek Topolánek: Babiš je dobytek. Zeman vlastizrádce. Fujtajbl. Ty kydy...
Foto: Vít Hassan
Popisek: Mirek Topolánek
reklama

Bývalý předseda vlády za ODS Mirek Topolánek se sice z politiky znovu stáhl, ale zájem o ni rozhodně neztratil. Dokazuje to svými výroky na sociální síti Twitter. Když se v neděli znovu sešli prezident Miloš Zeman a trestně stíhaný premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), Topolánek k jejich společné fotografii u oběda připsal, že příště už budou oba pánové v teplácích. 

 

V diskusi pod zveřejněnou fotografií si však Topolánek přečetl, že místo něj sedí ve vězení bývalý lobbista Marek Dalík. Na toto tvrzení reagoval někdejší předseda vlády stručně a jasně. „A ty mě taky...,“ napsal. Zdůraznil, že si jako občan vydělává poctivě a iritují ho hlupáci.

Dodal také, že mu šlo v prvé řadě o fakt, že ani Zeman, ani Babiš neměli kravaty, nebyli přiměřeně společensky oblečeni. Až se sejdou příště, tak budou mít na sobě snad i tepláky.

Další z diskutujících se obratem zeptal, kde Topolánek bere odvahu se takto vyjadřovat. Prý by udělal líp, kdyby vypnul internet a v klidu žil na chatě, kterou mu údajně postavil Dalík za 70 milionů. I na to měl ovšem Topolánek odpověď. „Vám nevadilo, že nemají kravaty? Jo, a ty kydy si strčte, víte kam...,“ požádal občana.

K prezidentu Zemanovi se později vrátil a okomentoval informace, že na Hrad míří představitelé čínské státem řízené společnosti CITIC Group. Expremiér má za to, že čínští komunisté využívají prezidenta Zemana jako spojku do Kremlu a k tomu navíc sem tam něco v Česku přikoupí. Příště to může být i Karlštejn.  Zeman podle expremiéra dělá chybu, když se zneužívat nechá. „Další partička čínských komunistů potřebuje otevřít dveře Kremlu. Použije osvědčenou pražskou spojku. Cestou něco nakoupí. Třeba Karlštejn. Pořád to není vlastizrada?“ zeptal se