Místopředseda ČSSD Běhounek o Sputniku: Pražská kavárna hned začne křičet

16.04.2021 8:34

Nový místopředseda ČSSD, lékař Jiří Běhounek, bývalý hejtman kraje Vysočina, má za to, že se Tomáš Petříček nemůže divit, že přišel o post ministra zahraničí. Popsal také, jak se dívá na ruskou vakcínu proti nemoci covid-19 Sputnik V.

Místopředseda ČSSD Běhounek o Sputniku: Pražská kavárna hned začne křičet
Foto: Archiv ČSSD
Popisek: Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek
reklama

„Kritizoval účast ve vládě dost výrazným způsobem, a tak nemohl očekávat, že jeho angažmá bude pokračovat. V opačném případě, když by vyhrál kolega Petříček, tak by to asi dopadlo stejně. Jak by asi mohl Jan Hamáček vykonávat funkci ministra vnitra, když by neměl podporu strany a stál proti němu blok příznivců kolegy Petříčka,“ poznamenal na konto Tomáše Petříčka poslanec a exhejtman Jiří Běhounek v rozhovoru pro Český rozhlas.

Ocenil by, kdyby jeho stranický kolega Lubomír Zaorálek postupoval uvážlivěji a nevyjadřoval se na své tiskové konferenci o Ministerstvu zahraničí tak, jak se vyjadřoval, ale co se stalo, stalo se. „Je to špatně, jak se to sehrálo. Musím to říct a je mi to líto,“ poznamenal místopředseda strany.

Teď je podle Běhounka potřeba, aby ČSSD opravdu mluvila jedním hlasem.

Stranou jeho pozornosti nezůstaly ani debaty o vakcíně proti koronaviru Sputnik V. Osobně má za to, že by se touto vakcínou mělo v Česku očkovat až poté, co lék prověří Evropská léková agentura (EMA). Ale jedním dechem dodal, že někteří čeští občané se nechali vakcínou Sputnik očkovat v Srbsku a nezdá se mu, že by s tím teď měli problémy.

Pokud jde o cestu předsedy ČSSD Jana Hamáčka do Ruska, kde bude jednat o případném nákupu vakcíny Sputnik V, Běhounek na této cestě nevidí nic špatného.

„I ostatní státy okolo nás jednají o tom, že v případě, že Evropská léková agentura (EMA) bude souhlasit s využitím toho preparátu, tak ho chtějí nakoupit. Takže já to předběžné jednání považuji za dobré,“ konstatoval host veřejnoprávního rozhlasu s tím, že teď není jisté, jak to bude dál s vakcínami od společnosti AstraZeneca či Johnson & Johnson.

„Samozřejmě, pražská kavárna a další hned začnou křičet, ale já si myslím, že ani vy ani já, když bude chtít ruská propaganda něco komentovat, tak tomu nezabráníme,“ pokračoval Běhounek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co u toho hulej nebo pijou? Hejma ví, jak to Kroupa provedl s Hamáčkem

12:52 Co u toho hulej nebo pijou? Hejma ví, jak to Kroupa provedl s Hamáčkem

Ve svém dalším vysílání se komentátor Ondřej Hejma vyjádřil k investigativci Janku Kroupovi a kauze,…